aktus

Septembrikuu on kuldne kuu,
siis kuldsed õunad, ploomid puul.

Septembrikuu on marjakuu,
siis marjad mättal, pihlapuul.

Septembrikuu on rännukuu,
siis rännulaulud linnul suus.

Septembrikuu on tuulekuu,
 tuul hüüab sügist: “uh-uh-uuu!”

Septembrikuu on tähtis kuu:
siis aabits uus, siis ranits uus,
uus vormipluus – kõik, kõik on uus
septembrikuus!

Olivia Saar
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumis toimusid õppeaasta ava-aktused 1. septembril. Koolis alustas õppetööd 432 õpilast 20 klassikomplektis. Õpilastega koos õpivad ja teevad koolielu põnevaks 52 pedagoogilist töötajat. Esimesse klassi astus 38 õpilast, 10. klassi 27 õpilast. Sel aastal on 12. klassis abituriente 28 ja 9. klassi lõpetamine on ees 47. õpilasel.
Kooli hoolekogu esimees Eduard Odinets pani oma tervituses kõigile südamele, et õpilased ja õpetajad ei unustaks sel õppeaastal kahte küsimust: „miks?“ ja „kuidas?“
Sel aastal on põhikooli õppekavas muudatus – mitmes aines näeb ühes tunnis korraga mitut õpetajat, sest informaatika on lõimitud teiste ainetega. Samuti teevad koostööd 8. klassi ettevõtlusõppe-, tehnoloogia- ning käsitööõpetajad. Samas jätkuvad juba 3ndat õppeaastat ka meie traditsioonilised digilõimingutundide projektid.
Koolipäeva tegi põnevamaks koolipere ühisfotode pildistamine EV100 auks. Fotod tehti staadionil ja lisaboonusena valmis tore video Martin Peetsalult. Videot saab vaadata SIIN või  Facebookis.
Tuleb taaskord põnev õppeaasta!
Soovime juhtkonna poolt kõigile edukat kooliaastat.

Anne Endjärv