Pille24. augustil asus Järve Gümnaasiumisse tööle algklasside ja muusika õpetaja Pille Burmeister.
Mis meenub esimesest tööpäevast Järve Gümnaasiumis?
Oli väga ilus ilm nagu sel suvel kombeks. Mind võtsid vastu lahked, puhanud ja sõbralikud inimesed.
Kuidas Teist õpetaja sai?
Teadsin juba keskkoolis, et tahan õpetajaks saada. Alguses mõtlesin eesti keele ja kirjanduse peale, aga viimasel hetkel mõtlesin ringi ja otsustasin algklasside kasuks.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve Gümnaasiumiga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
Olen vilistlane sellest ajast, kui kool veel Kohtla- Järve 1. Keskkool oli. Õppisin siin 3 keskkooliaastat, põhikooli lõpetasin Kohtla- Nõmmel. Minu koduklassiks oli vene keele klass, kus praegu asub õpetajate tuba.
Kas Järve Gümnaasiumi kooliellu sisseelamine ja traditsioonidega tutvumine tuleb lihtsalt?
Eks ma elan praegugi veel sisse, aga mul on palju abistajaid, kui mõni mure tekib. Traditsioonid on enam- vähem selged.
Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemustepagasis?
Töötasin Kohtla- Nõmme koolis 14 aastat, siis pöördusin keelekümbluse-usku ja õpetasin vene lapsi nüüdseks suletud Vahtra põhikoolis. Sealt edasi läksime peaaegu kogu kooliga Slaavi põhikooli ja nüüd olen siin.
Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
Mälestusi on nii palju, kõige eredamat ei oska välja tuua, aga mul on väga vedanud klassikaaslastega nii Kohtla- Nõmmelt kui ka Järvelt. Korraldame kokkutulekuid ikka väga sageli. Samuti on mul olnud õpetajateks eriti säravad isiksused: praegugi meie koolis töötav õpetaja Lehho Jõumees, aga ka õpetaja Anne Oru, Elga Lekk, Risette Jõgi, Aadu Kukk ja loomulikult minu tantsuõpetaja Urve Kilk, kelle juhendamisel sai just nüüd septembris täis tantsitud 45 aastat. Tantsimisel on olnud muidugi ka väikeseid vaheaegu.
Milline õpilane Te ise olite?
Olin ikka selline korralikumapoolne. Põhikooli lõpetasin kiitusega, keskkooli neljade- viitega. Pahandusi ei olnud, aga peab tunnistama, et tundides meeldis vahel lobiseda.
Mis Teid elus innustab?
Innustab, kui näed oma töö tulemusi, kui endised õpilased on tublid. Ühes minu Vahtra kooli õpilaste lennus lõpetasid 3 õpilast kullaga ja 4 hõbemedaliga. See oli väga rõõmus saavutus. Tore on ka, kui oma lastel hästi läheb.
Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
Rahvatants on nii puhkus kui ka energiaga laadimine, käime oma rühmaga suviti folkloorifestivalil „Europide“ välismaal, samuti on puhkuseks rahvatantsupeod. Laadida saan ka lihtsalt oma kodu aias vedeledes.
Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
Aitäh vastu võtmast ja soovin vastupidamist ning paneme täiega edasi. Meie kooli lipp on kõrgel!

Küsitles Tea Kivirand