kojaht
Kooli lugemissaalis toimus 15. oktoobril "Kogemuste jaht". Osalesid 10. ja 11. klassi õpilased.
Külas oli meie endine õpilane Priit Paidla, kes jagas kogemusi välimaal õppimise kohta. Ta õppis Järve Gümnaasiumis 1. klassist kuni 10. klassini aastatel 2000 - 2010, kuni läks programmi raames välismaale õppima. Hea meelega tuli ta oma kodukooli tagasi, et rääkida sellest võimalustest, nagu talle omal ajal seda tutvustati.

10. - 11. klasside õpilastel on võimalust kandideerida õppima rahvusvahelises keskharidusprogrammis United World College .

UWC hõlmab endas 17-t ühise haridusmentaliteedi- ja programmiga kooli, mille eesmärgiks on tagada rahumeelne ja jätkusuutlik tulevik kogu maailmas. Et noored suudaksid reaalselt maailmamastaabis tegutseda, valitakse stipendiumikonkurside alusel välja väike arv õpilasi peaaegu igast riigist, mistõttu saavad UWC koolides kokku õpilased enam kui 70-st erinevast rahvusest.
Stipendiumikonkurss korraldatakse ka Eestis ning soovitame seda just kooli 10. - 11. klasside õpilastele. Hetke andmete põhjal on pakkuda 4 stipendiumit. Esitlus, mis koosneb täpsemast programmi tutvustusest ning Priidu isiklikest kogemustest on lisatud siia .

Tea Kivirand
arendusjuht