viljandidraama

22.novembri hommikul kogunesid 7.,8.,9. Ja 11. klasside õpilased aulasse, et kohtuda Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite ja vilistlasega ning nende õppejõu Katrin Nielseniga, et koos mööda saata kaks sisukat ja loomingulist päeva.

Noori ootasid ees töötoad, kus sai ennast proovile panna, avastada endas uusi andeid ning õppida paremini tundma kaaslasi. Kõiki töötube sidus ühine teema – rahvuseepose kangelane Kalevipoeg.
Esimesel päeval mängiti loovmänge, tantsiti ja lauldi regilaule. Teise päeva ülesanne oli tõsisem: igal rühmal tuli päeva lõpuks lavale tuua lühike näitemäng eepose „Kalevipoeg“ ainetel. Seetõttu oli kogu tegus päev sisustatud ajurünnakutega. Ideedest noortel puudu ei tulnud: õpilased seostasid eepose kangelase tänapäevaga ja lasid Kalevipojal seigelda tänapäeva bussis ja koolis. Kaks mõnusat päeva koos külalistega Viljandist tõid kooliellu elevust. Tore oli jälle kogeda teistpidi koolipäeva.

Vaata galeriid

Marit-Jenna Seppar,