vkeel1
27. märtsil 2018. aastal toimus Tallinna Ülikoolis vabariiklik vene keele kui võõrkeele olümpiaad. Olümpiaadi võitjad olid kutsutud Rahvusvahelisele vene keele olümpiaadile Moskvasse A.S. Puškini nim. Vene keele instituuti. Rahvusvaheline olümpiaad toimus 02.12.2018 – 08.12.2018, kaasa arvatud reisikuupäevad.
Rahvusvahelises vene keele olümpiaadis osales 127 õpilast 39 riigist. Eestist olid kutsutud olümpiaadi lõppvooru 4 õpilast erinevatest koolidest: Maria Nazarova Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist; Ants Lobjakas Läänemaa Ühisgümnaasiumist; Rainer Kravets ja Laima Šusta Tallinna Reaalkoolist.
Võistluskava oli üsna pingeline: esseekonkurss, Venemaa regionaalgeograafia, etlejate konkurss (teemad olid antud päev enne), suuline vene keele eksam. Lisaks oli Moskva linna ekskursioon ja teatri külastamine, kus vaatasime Aleksandr Gribojedovi komöödiat „Häda mõistuse pärast“.
vkeel2
Oma vabaajal külastasime Uue Tretjakovi galeriid, kus vaatasime avangardi kunsti ning ajutist Eesti kunstnike näitust. Käisime ka Puškini nimelises kunstide muuseumis, kus vaatasime kuulsaid skulptuure, Rubensi, Rembrandi ja teiste kunstnikke töid. Veel jalutasime Vana Arbaati tänaval, Punasel väljakul, sõitsime metrooga.
Olümpiaadi ajal saime tuttavaks erinevate riikidest õpilastega: Austria, Ameerika, Mongoolia, Hiina, Slovakkia, Rumeenia, Hungari, Prantsusmaa jne. Meie suhtluskeeleks oli vene keel. Isegi erinevatel tasemetel, A2 – C1, rääkivad inimesed said üksteisest aru.

Meie kooli õpilane Maria võistles rühmas C1 ning saavutas võitja diplomi nii esseekonkursis kui ka etlejate konkursis.
vkeel3
Õpilastele saatjaks oli Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi vene keele õpetaja Oksana Nazarova.