oplaadal
9. veebruaril 2019 käisid Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasfirma MARGARD, õpilasfirma Katse Kohvik ja minifirma Ida Äri Rocca al Mare kaubanduskeskuses Eesti õpilasfirmade laadal. Õpilasfirmade Laat 2019 tõi sel aastal kokku 280 õpilasfirmat. Nende hulgas ka õpilasfirmad Georgiast, Soomest, Suurbritanniast ja vahetusõpilased Jaapanist.
Laadal oli väga palju erinevatest koolidest ja maakondadest noori, kes müüsid enda arendatud idee järgi tooteid ning ka teenuseid. Laadal iseenesest läks hästi. Inimesed käisid laadal ringi ning õpilasfirmade bokse külastades andsid kasulikku tagasisidet, mida toodetes muuta või juurde lisada. Näiteks anti õpilasfirma MARGARD’ile mõtteid, mida saunasiltidele kirjutada “Koristatud tuba on vihje elamata elust” ning “Kodu ilma kassita on lihtsalt maja”.
 Sellel laadal ei muutunudki kõige tähtsamaks just toodete müük, vaid arusaam, et olime midagi õigesti teinud, kui eakamad inimesed korraks seisatasid ning sõnasid “vahva”.
Kõik Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist osalenud õpilased jäid laadal olnud tulemustega väga rahule. Laada lõpuks olid kõik noored küll väsinud, kuid sisimas valitses imeliselt rahulolev ning õnnelik meeleolu.

Karoli Õras
Õf MARGARD