konekoorid
14. veebruaril kajas  kooli aula mitmel häälel lausutud võimsatest luuleridadest. Saal oli täitunud 7.-12. klasside õpilaste, õpetajate ning žüriiliikmetega – toimus kõnekooride konkurss.

Esinemist võeti väga tõsiselt ning ettevalmistused konkursiks kestsid nädalaid. Tihti valitses neljandal korrusel vaikus ja tunnis käis kibe töö, kui järsku kostis koridorist püüdlik deklameerimine. Harjutamine tasus end ära ja nii mõnigi esitus tõi konkursi ajal külmavärinad. Esimesena võttis mõõtu põhikool 7.- 9. klassini. Noored olid isamaalise luuletuse välja valinud ning andsid laval oma parima. Kuigi mitu rühma ei suutnud esinemise ajal naeru pidada, olid kõik pikad värsiread korralikult selgeks õppinud ja nägid ühehäälsuse saavutamiseks vaeva. Pärast põhikooli kuulamist oli järg gümnaasiumi etteastete käes. Suuremad võtsid kõnekoori tõsisemalt ja itsitamisest polnud juttugi, ka esitused olid keerulisemad. Õpilastele anti tänapäeva luuletajate loomingu kasutamiseks vabad käed, kuid salmid pidid omavahel sobima ja loogiliselt kõlama. Kõikide klasside põimikud olid meisterlikult kokku pandud ja jäi mulje, nagu oleks loetud ühe autori poolt loodud kilomeetripikkust, kuid imekaunist luuletust. Esitused ei jäänud nende sisule karvavõrdki alla ning iga kuulaja tunnetas isamaa ja eesti keele ilust kõnelevaid ridu täiel määral.
Gümnasistide esinemise järel võttis žürii veerandtunnise mõtlemisaja ning tegi siis oma otsuse teatavaks. Põhikoolis pälvisid I koha 7. klassi lugejad, kelle nähtud vaev  harjutamisel oli laval tõepoolest näha. Ka ülejäänud põhikooli õpilased saavad 22. veebruaril meie kooli aulas Eesti Vabariigi 101. sünnipäevale pühendatud aktusel noorte esitust nautida. Žürii tunnistas, et gümnaasiumi hulgas oli valikut palju raskem teha, kuna tase oli üsna võrdne. Auhinnalisele, III kohale jäi 12. klass, kes sai kutse esineda oma kavaga 24. veebruaril lipuheiskamisel Valastel.  II koha omanikuks tunnistati 11. klass, kes kutsuti esinema Kohtla- Nõmme Eesti Kaevandusmuuseumisse „Küünlakuu luuleõhtule“. Kõnekooride konkursi võitis 10. klass, kelle meisterlikku ettekannet saavad gümnasistid aktusel veel kord nautida. Samuti on klass oodatud esinema Jõhvi Kontserdimajja Ida-Virumaa riigiametnike peole, et tähistada koos EV sünnipäeva, kus lisaks meie kooli õpilastele  esinevad Karl- Erik Taukar ja  Ivo Linna.
 Suurim tunnustus kuulub aga õpilaste juhendajatele Ilme Hallikule, Ingrid Preesile ja Maie Jõemaale, kes suutsid panna kümned lapsed rääkima nagu üks mees. See ülesanne pole sugugi lihtne, kuid tänu järjekindlatele proovidele said nad sellega võrratult hakkama. Õpetajaamet pole lihtne ja aina vähem on pedagooge, kes teevad nii suure innuga ka lisatööd. Aitäh!

Elisabeth Viil,
11. SR õpilane