kiko
Kui mina lõpuks KIKOsse jõudsin, oli Contra juba kohal.  Õhtupoolikut alustasid meie kooli õpilased, kes lugesid ette külalise enda loomingut. See oli ülimalt armas ning andis üritusele ilusa alguse. Pärast etteasteid andis õpetaja Ilme Hallik 11. klassi õpilasele  Elisabeth Viilile, kooli mitteametlikule ajakirjanikule, Osava Sõnaseadja auhinna - medali. Rõõm oli näha, kuidas andekas ja sihikindel koolikaaslane sai tehtud töö eest uhke tunnustuse osaliseks.
Kui Contra lõpuks ise sõna võttis ning endast jutustama hakkas, lõi tema võru murre hubase ja sooja õhkkonna terves kohvikus ning loodetavasti ka kikolaste südames. Ta mainis, et luuletusi on ta kirjutanud rohkem, kui üles lugeda jõuab, ning tõdes, et paljusid neist ta enam ei mäletagi. Kõigile hämmelduseks tunnistas Contra, et talle omistatakse tihti teiste luuletajate loomingut. Tundub, et see polegi nii tavapäratu, kui võiks arvata.
Küsimuste ja vastuste voorus rääkis luuletaja, kelleks ta kooliajal saada tahtis, mis trikiga ta eesti keele eksamil hakkama sai ning kust kirjanikunimi üldse tuli.
Sel ajal kui kikolased oma kohvitasse täitmas käisid, luges Contra ette mõningaid humoorikaid kalambuure oma vastilmunud kogumikust „Poliitiliselt korrektne“, mis sisaldab lisaks veel kolme armastatud sõnameistri loomingut. Katkendid, mille luuletaja meile ette kandis, panid rahva lõkerdama.
Õhtupooliku jooksul saime kuulda nii luuletusi, laulu kui ka suud muigele ajavat räppi. Ürituse lõppedes lahkus Contra suure aplausi saatel ning loodame, et see ei jäänud meie viimaseks kohtumiseks vahva luuletajaga Võrumaalt.

Helena Eero,
12. klassi õpilane