konnula1

Teisipäeval, 12. märtsil 2019. aastal toimus kooli raamatukogus juba teine kirjanduskohviku kokkusaamine. Külas käis armastatud eesti luuletaja Margus Konnula, pseudonüümiga Contra.

Üritus toimus emakeelenädala raames ja sinna olid kutsutud kõik õpilased, kes eesti keeles kui õppeaines midagi saavutanud olid: etlejad, olümpiaadidest osa võtjad ning väitlejad, samuti õpetajad.

IMG 4047

Üritusel jagati välja kooli sõnasepa-sõnaseadja tiitel, mille sellel aastal pälvis 11. klassi õpilane Elisabeth Viil. Õpetaja Ilme Hallik kiitis medali saajat hea keelekasutuse, huvi kirjutamise ja oma arvamuse argumenteeritud väljendamise eest. Ilusa luulekavaga Contra luuletustest esinesid põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased. See meeldis autorile väga.Contra kõneles oma elust, lapsepõlvest ja loomingust. Ta ei piirdunud ainult oma luuletuste saamisloo rääkimisega, lausa deklameeris neid. Autor esitas oma luuletusi hingestatult ja seda oli põnev kuulata. Aega jäi ka agarate küsijate küsimustele vastuste andmiseks. Contra kõneles avameelselt ja ausalt. Teine KIKO klubi jättis kustumatu mulje. Sai palju naerda ja õpetlikku kõrva taha panna. Loodetavasti jätkub traditsioon ka järgmistel aastatel.

Linda Kasela,11.klassi õpilane