emakeelepaev33
14. märtsil tähistati kogu Eestis emakeelepäeva. Jõulude ajal tõi päkapikk 2.a klassi õpilastele kingituseks raamatu "Õnnelind Täpi". Kuna selle raamatu autoriteks on meie kooli vilistlased, siis otsustasime nendega kohtuda. Raamatu kirjutas Sirje Noorsalu ja pildid joonistas Renna Nõmmiste. Kohtumisest võtsid osa ka 3.a klassi õpilased.
        Raamatu autorid jutustasid, kuidas tekkis selle raamatu kirjutamise idee, kuidas ilmus Sirje koju roheline linnuke, kuidas valmisid pildid ja mis oli raamatu valmimise juures kõige raskem. Lapsed said teada, et varsti saavad seda raamatut lugeda ka Läti lapsed. Raamatut tõlgib Contra. Lastel oli palju küsimusi ja kõik said oma küsimustele vastused. Lastele meeldib "Õnnelind Täpi" ka sellepärast, et sellesse raamatusse võib ise kirjutada ja värvida. Selles on antud lastele vastavad ülesanded. Autorid reetsid ka ühe saladuse - raamatule on tulemas juba järg. 
Tänasime Sirjet ja Rennat ning iga laps sai oma raamatusse autorite autogrammid. Tore on lugeda raamatut, kui tead ja tunned autorit ja saad temal pärida, kuidas valmis raamat. 
Sellel päeval kõlas meie klassis ilus emakeel.
 
Reet Kukk
2.a klassi klassijuhataja
 

Leia meid

Meil on lehel 155 külalist ja 0 liiget