venekeeleolympiaad
Palju õnne Maria Nazarova ja Maksim-Aleksandr Antonov eduka esinemise puhul!
19. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis 10. -12. klasside jaoks vene keele kui võõrkeele olümpiaadi vabariiklik voor, kuhu olid kutsutud õpilased üle Eesti. Sel aastal oli üldteemaks  „Vene keel Eestis”.
Meie kooli esindasid 12. klassi õpilane Maria Nazarova ja 10. klassi õpilane Maksim-Aleksandr Antonov.
Lõppvoorus osalevate õpilaste esimeseks ülesandeks oli vaja teha test, mille alusel kõik osalejad  jagati B1 ja B2 rühmadesse. Pärast osalejad vaatasid filmilõiku, mille alusel kirjutati lühike arutav kirjand. Sellele järgnes lugemis- ja kulturoloogia test. Testi küsimused olid koostatud V. Kostomarovi raamatu alusel, mis oli vaja lõppvooru toimumise ajaks läbi lugeda. Pärast lõunat toimus individuaalne vestlus, kus osalejad pidid erinevate väidete kohta esitama oma arvamuse.  Oma B2 rühmas saavutas Maria Nazarova (12.R)  I koha ja Maksim-Aleksandr Antonov (10.R) saavutas VII koha. Üldpingereas saavutas Maria eduka I koha ja Maksim-Aleksandr VIII koha.

Konkurss "Elav klassika"
16. märtsil toimus Tallinna Linnamäe Vene Lütsiumis etlejate konkurss „Elav klassika“. Põhimõte - osalejad loevad peast vene klassika kirjanike teoste katkendeid. Pärast saavad neid kuulata inimesed, kes ei näe ning ei saa lugeda teksti. Konkurss  viidi läbi esimest korda ja meeldis osalejatele väga: üritusel oli suurepärane atmosfäär. Suureks ootamatuseks olid auhinnad, mida korraldajad andsid osalejatele.
Meie koolist  osalesid edukalt Anton Zahhartšenko (11.kl.) ja Sofia Nazarova (9.kl.).

Juhendaja - vene keele õpetaja Oksana Nazarova.