viru

Kohtla- Järve Järve Gümnaasiumi 4.-9. klasside parimad luuletajad osalesid 2018/2019 õppeaastal Haljalas toimuval luulevõistlusel, mis oli järjekorras 21. Luulevõistluse hüüdlauseks oli "Treeni oma luulemusklit nagu Ott Kiivikas treenib oma biitsepsi musklit". Luuletuse teema oli "Sportides tuleb pikkus, laiseldes laius". Luulevõistlusele saadeti 330 sporditeemalist luuletust erinevatest Ida- Virumaa ja Lääne- Virumaa koolidest.

Kõige rohkem luuletusi saatsid Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilased. Luuletajad kogunesid suurde saali, kus seintel rippusid kõikide õpilaste luuletused. Tervitussõnadega esinesid Haljala Kooli direktor Ivo Tupits, Haljala valla abivallavanem Kristi Aron, Lääne-Viru Omavalitsuse Liidu tegevdirektor Sven Hõbemägi ja külaline Ott Kiivikas. Süüdati küünal ja aktus algas. Lavale tulid 6. klassi poisid esitusega "Törts sporti". Tegemist oli lõbusa sportliku esitusega, kus poisid tegid pallidega erinevaid trikke.
Toimus ka luulevõistlusel osalenud õpilaste autasustamine kategooriates, meie kooli õpilased:
4.-5. klass- Sten Markkus Trumm, Dave Martin Tammets, Milana Hodžajeva, Marko Lass, Milena Kazatšenko;
6.-7. klass- Edana Kännu, Mariann Pukk, Viktoria Rudnik, Maria Vladimirova, Darja Hramtsova;
8.-9. klass- Maribel Metsik, Anita Nõmmiste, Mari- Nicole Beresovskaja, Adelina Šumenkova.
viru1

Autasustamiste vahel esinesid 2.-5. klasside poiste ja tüdrukute ansamblid. Esitati õpilaste parimaid võiduluuletusi ning esinesid julged 8. klassi poisid luuletusega "Bruno spordipäev" ja näitasid selle põhjal huvitava etenduse.  Tänati koole, juhendajaid ja õpetajaid osalemise eest. Lõpetades sooviti nagu ikka, kõike head ja pakuti söögipalaks kringlit ning mahla. Meie kooli parimad luuletajad olid väga rõõmsd, sest said toredaid auhindu ja uusi kogemusi.
Täname kooli ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetajaid, innustuse ja võimaluse eest osalemast sellisel põneval üritusel.

Anita Nõmmiste
8.a klass