Prindi
vaitlus
Selle aasta ühel talvepäeval kirjutasid mulle Art Roland Toluk ja Martin Aller, et 12. märtsil toimub meie koolis järjekordne väitlusturniir. Meie võistkonnale on see juba traditsiooniks saanud, et võtame sellest kindlasti osa. Igal aastal oleme loosiga tõmmanud endale eitaja rolli.  Olime päris kindlad, et nii on see ka sel aastal.
Eelvooru teema oli “Koolieksamid versus riigieksamid”. Pidime väitlema vastu 11. klassi meeskonnale. Saime sellega suurepäraselt hakkama ning jõudsime edasi finaali. Finaalis oli teema “Akadeemiline kõrgharidus Eestis eesti keeles”. Loodan, et selleks hetkeks mõistab lugeja, et ka nüüd, viiendat korda järjest, loositi meile vastuväitlejate positsioon. Meie vastasteks olid 10. klassi õpilased Lisette Liise Lilleorg, Darja Gužovskaja ning Maksim Aleksandr Antonov, kes valmistusid finaaliks väga põhjalikult.
Väitlesime sisukalt ning tuliselt. Kuulajatel oli meeldiv jälgida meie arutelu ning huvitavaid argumente saatsid aplausid. Nagu ka eelmisel aastal ajasime žürii segadusse. Kuna mõlemad võistkonnad andsid endast parima, ei jäänud žüriil muud üle, kui kuulutada välja viik.
Väitlemine arendab info otsimise, analüüsimise ning argumenteerimise oskusi. Samuti saab harjutada esinemist ning arendada hoolikat ning tähelepanelikku kuulamisoskust. Soovitan kõigil proovida väitlemist vähemalt korra elus.
 
Daniel Gortšinski, 
12.kl väitleja
 
Klikke: 653