art
Jõhvi Muuseumi Selts korraldas 18.aprillil Jõhvi Vallavalitsuse saalis kindral Aleksander Tõnissoni ajalookonverentsi „Vabadussõja kangelasi mäletades. 100 aastat Vabadussõja sündmustest Jõhvis“. Konverents oli pühendatud kindralmajor Aleksander Tõnissoni (17.04.1875 - 30.06.1941) 144. sünnipäevale.
Ettekannetega esinesid Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak, Soome suursaatkonna pressinõunik Hannele Valkeniemi, Iisaku muuseumi giid-pedagoog Anne Nurgamaa, Jõhvi Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Kristina Bogens ja Alutaguse maleva kapten Merje Meerits.  Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi esindas 12. klassi õpilane Art Roland Toluk. Tema teemaks oli 1919. aastal peetud Järve lahing. Meie abituriendi põhjalikule ettekandele järgnes hulgaliselt küsimusi ja teemaarendusi. Art Roland tuli sellest väikesest „risttulest“ auga välja.
Kaire Jõe