stem

Meie gümnaasiumi õpilased osalesid 30. aprillil STEM (Loodus- ja täppisteadused ning tehnoloogia) ja loovustöö töötubades Toila Gümnaasiumis. Ürituse käigus olid ettevalmistatud töötoad: rakenduste programmeerimise õpituba, robotkatsed loodusteadustes, ruumiline joonistamine virtuaalreaalsuses ning digitaalne joonistamine.

Esimeses töötoas pakuti õpilastele programmeerida oma mängu programmi C# keeles ja tutvuti IoT-ga Raspberry PI miniarvutitega neid programmeerides.
Eriti huvitav töötuba oli see, kus osalejad sattusid virtuaalreaalsusesse kus oli võimalik tegeleda 3D loominguga, samuti prooviti 3D-prille ning reaalmaailmas harjutati digilaudadel joonistamist.
stem1

Toila gümnaasiumi füüsika õpetaja valmistas õpelastele ette tunni Robotkatsetest loodusteadustes. Koolis kasutatakse robotite komplekte õppevahendina praktiliste ja probleemülesannete lahendamiseks. Tunni käigus oli vaja teha erinevaid katseid: tuule kiiruse mõõtmine, teepikkuse jm. Kõik ülesanded olid tehtud roboti LEGO EV3 baasil.
Meie õpilased tänavad ürituse korraldajate juhendajaid. Üritus oli huvitav ja õpetlik. Aeg möödus kiiresti.

Natalja Hramtsova