digi2019

Juba kolmandat aastat on meie kooli õpetajad tegutsenud digilõimumisprojekti raames nii erinevate ainete lõimimise, digivahendite kasutamise kui ka meeskonnatöö arendamisega. Täna tehti enne suvepuhkusele minekut  mahuka töö ühist kokkuvõtet.

Sarnaselt eelmisele aastale oli õpetajatel oma ühiste tundide läbiviimisel peaaegu vabad käed. Kõik olenes iga pedagoogi pealehakkamisest ning huvist teha midagi õpilaste jaoks põnevamaks ja harivamaks. Lisaks erinvate ainete lõimimisele oli oluline kasutada erinevaid digivahendeid. Koostöös valmis seitseteist omanäolist õpilugu:

"Sõbra leidmine" - 1.a ja 1.b, Halli Toommägi ja Koidu Raidma

"Küünlapäev, 2. veebruar" - 3.b,  Ülle Peedo, Vaili Viirlaid, Pille Burmeister ja Jana Kolga

"Vastlapäev, 5. märts" - 2.b ja 3.b, Pille Burmeister ja Ülle Peedo

"Tunne Saksamaad" - 9.kl ja 2.a, Ülla Toomjärv ja Reet Kukk

"Täis- ja kaashäälikute pikkused"- 2.a, Maaris Virkus-Peetsalu ja Reet Kukk

"WolframAlpha geomeetria" - 4.a, Anneli Bent ja Juri Jelistratov

"Tulge mängima!" - 5.a ja 5.b, Kadre Maalma, Siim Abner ja Mai Teetlok

"Lihavõttepühad Eestis ja Soomes" - 5.a ja 11.klass, Ülla Toomjärv, Kaja Toikka ja Ille Kask

"Muistsete eestlaste vabadusvõitlus ajaloos ja kirjanduses" - 5.a, Ülla Toomjärv ja Pille Piik

"Eesti rahvalaul" - 5.b, Krista Kask ja Ille Kask

"Jõulukuu" - 4.b, Ülle Piperal ja Natalja Hramtsova

"Sir Arthur Conan Doyle ja kriminaalkirjandus" - 7. klass, Maie Jõemaa ja Triin Kallip

"Naftareostuse likvideerimine 2019" - 9.kl G1 grupp, Sirje Kivil ja Merli Palmik

"Keemia köögis. Emulsioonid: majonees ja salatikaste" - 8.a ja 8.b, Pille Ers ja Inna Tolsa

"Hõissa, pulmad! Ehk kogu tõde pulmadest" - 11. klass, Kaia Talver ja Anne Endjärv

"Aineteülene lõiming sotsiaalreklaami valmistamisel" - 11. klassi 2.rühm, Anne Endjärv

"Shakespeare`i „Hamlet“põhjal telesaade „Originaal ja koopia“" - 10. klass, Ilme Hallik, Jana Kolga ja Juri Jelistratov

Vajuta lingile ning tutvu kõikide valminud lugudega

Täna ühiselt kokkuvõtet tehes tõdeti jällegi sarnaselt eelmistele kordadele, et vaatamata ajanappusele ning raskustele oli see põnev ning igati kasulik ja huvitav projekt. Heameel oli näha, et nii mõnigi osales enam kui ühes loos. Õpetajad tõid välja järgmised olulised mõtted:

Õppisime paremini tundma õpilasi ning oma kolleege

Lihtsast sai põnev

Jätkame kindlasti aineteülest koostööd ka järgmisel aastal

Hea oli töötada innustunud õpilastega

Kasutame edaspidi juba varem õpitut, kuid otsime kindlasti midagi uut juurde

Midagi pole võimatut!

Lõppenud järjekordne projekt tõestab, et selles osalenud kahekümne seitsme õpetaja käes õnnestub ka edaspidi digilõimudes kõik ladusalt ;)

õppejuht

Mai Teetlok