Keat

6.-7. juunil toimus Läsna külas Kaitsejõudude keskpolügooni territooriumil "Kaitse end ja aita teist" laager, mille korraldas Maanteeamet. Laagris osalesid 6. klasside 8- liikmelised meeskonnad kahekümnest Ida-Virumaa koolist.

Sõitsime laagrisse juba varahommikul. Peale kohalejõudmist ja instrueerimist panime üles oma telgi ning seadsime end sisse. Pidulikul rivistusel tutvustati meile laagri kodukorda ning loositi välja võistkondade stardijärjekord. Pärast lõunat toimus õppekarussell - osalesime erinevates õpitubades ning täiendasime oma teadmisi ja oskusi esmaabis, ohutuse alal liikluses, looduses, internetiavarustes ja mujal. Kosutavaks vahelduseks töisele päevale ning palavale ilmale oli võimalus ujuda laagripaiga lähedal paiknevas tiigis.
Õhtusöögi järel vaatasime koos erinevate koolimeeskondade tehtud ohutusfilme ning lõbutsesime diskol. Pika päeva lõppedes kogunesime oma telki, kus tundsime end sõprade seltsis mõnusalt. Laagri teine päev algas ühise hommikuvõimlemise ning -söögiga. Seejärel toimus põnev orienteerumisvõistlus maastikul. Pärast lõunat leidsid aset meeleolukad Demo esinemised. Laager lõppes piduliku rivistuse ning osalejate autasustamisega. Koju tagasi sõites leidsime, et kaks päeva laagris olid väga sisukad, huvitavad ja õpetlikud. Saime palju uusi teadmisi ja oskusi ning värskendasime varasemaid. Me ei võitnud küll võistlustel auhinnalist kohta, kuid sellegipoolest oli tore olla koos sõpradega ning leida uusi.

Jäime kõik KEAT-i laagriga väga rahule ning soovitame teistelgi võimalusel sellisest projektist osa võtta.

Keat1

6.A klassi võistkond (Andris, Milena, Gertrud, Maria, Viktoria, Hanna Liisa, Iris, Rasmus) ja õpetaja Kalev Naur