Eha

Kuuendal septembril sõitsime mere äärde matkama. Buss viis meid Aa randa. Kohale jõudnud,  läksime mere äärde jalutama.
Imetlesime ilusat loodust, korjasime huvitavaid kive ning viskasime lutsu. Meri oli vaikne ning olemine mõnus. Ootamatult hakkas vihma sadama ning  ootasime puude all vihma lõppemist või selle nõrgemaks jäämist. Kui seda aga ei juhtunud, otsustasime lihtsalt edasi matkata ning ronida Saka mõisa juures olevast trepist üles, et vaatetorni minna. Tornist imetlesime merd ja ümbruskonda ning nautisime kaugeleulatuvat kaunist vaadet. Seejärel kõndisime Saka mõisa pargis ja vaatasime Saka joastikku, mis oli küll veepuuduse tõttu kuivanud. Lõpuks jõudsime välilava juurde, kus pidasime piknikut saiakeste ning puuviljadega. Nautisime vahepeal ilusaks muutunud ilma, mängisime, uurisime ümbrust, käisime ringi Saka mõisa pargis või lihtsalt puhkasime ja vestlesime klassikaaslastega. Meil kõikidel oli tore olla, aeg möödus ruttu ning lõpuks sõitsime tagasi kooli juurde puhanult ja hea tujuga.

Edana Kännu: "6. septembril kell 8.45 sõitis buss koolimaja ette, et meid viia Saka mõisa. Väljusime bussist ja kõndisime randa. Hiljem hakkas vihma sadama ja me peitsime end puude alla. Rannast läksime trepi mööda üles ja ronisime vaatetorni. Peatusime lava juures ja sealt läksid mõned meist punkrisse. Oma giidi Mihhailiga käisime erinevates kohtades. Lõpuks tegime üheskoos pildi."

7. klasside õpilased