470

Saage tuttavaks vene keele ja kirjanduse õpetaja Jelena Kornõšovaga, kes sai meie koolipere liikmeks sel sügisel.

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve koolis?
Esimesel päeval jättis koolimaja mulle keerulise labürindi mulje, sest eksisin mitmel korral, enne kui oma klassiruumi jõudsin.
Meelde jäi ka õppejuhi Mai soe suhtumine. Ta ütles, et kõiki võib sinatada.

Kuidas Teist õpetaja sai?
Juba lapsepõlvest olen selle ametiga tuttav, sest minu ema oli pedagoog. Mulle meeldis ema töö. Tihti oli nii, et ema parandas õpilaste tööd ära, aga hinde lubas vihikusse minul kirjutada. Lapsena mängisin ka kodus kooli.
Mulle meeldivad lapsed, ma ei oska nendega pahandada, sest minu arvates on nendel õigus eksida. Seepärast ongi lapsepõlv ilus: laps võib eksida.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve kooliga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?
Esimest korda tulingi siia majja eelmise õppeaasta märtsikuus kooli direktoriga vestlema. Seda tegin ma õpetaja Oksana Nazarova soovitusel.

Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemuste pagasis?
Olen elu jooksul omandanud kolm eriala: lasteaiakasvatajaks õppisin Kohtla-Järve Kolledžis, Narva Kõrgkoolis omandasin vene keele ja kirjanduse õpetaja eriala ning Peterburi Ülikoolis sain ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja diplomi.

Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?
Mulle meeldis kooliajal väga tantsida. Tantsuringis tutvustati erinevate rahvaste tantse. Mäletan, et meil olid väga uhked rahvariided. Tol ajal töötas koolis õmbleja, kes meie garderoobi eest hoolitses.

Milline õpilane Te ise olite?
Kooliteed alustasin Sompa Põhikoolis, mille lõpetamise järel läksingi õppima tolleaegsesse Kohtla-Järve Kolledžisse. Olin püüdlik ja hea õpilane, mul oli koolis huvitav, sest meeldis tarkusi omandada. Klassis suhtlesin küll kõigiga, aga väga lähedaseks klassikaaslastega ei saanud. Küll aga sain kõige paremad sõbrannad tantsuringist, kellega veetsime koos palju aega: mängisime, unistasime, tegime plaane ja käisime üksteisel külas.

Mis Teid elus innustab?
Püüan elada põhimõtte järgi, mille on sõnastanud Jevgenia Antarova oma raamatus „Kaks elu”: „ Mitte keegi pole sulle sõber, mitte keegi pole sulle vaenlane, aga iga inimene on sinu õpetaja.”

Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?
Mul on oma lemmikkoht Remniku külas. Seal on meie pere väike maja, mille ümber armas lilleaed. Ma armastan lilli ja neid on seal palju. Kui ma maale sõita ei saa, siis ei suuda ma ennast välja puhata.

Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?
Jagage ikka ja alati oma headust ning aega kaaslastega!

Küsitles Ilme Hallik