muusikapaev

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal. Seda päeva tähistatakse ülemaailmselt 1.oktoobril. 2013. aastast alates korraldab Eesti Muusikanõukogu tasuta kontserte, mille raames kõlab elav muusika üle terve Eesti.
3.a klass tähistas ka seda päeva. Meil olid külas Pipi-Triinu Nõmmiste ja Kermo Vinkler, noored lauljad Kohtla-Järve gümnaasiumist. Pipi-Triinu on õppinud laulmist Hanna-Liina Võsa laulustuudios ja Ivi Rausi laulutundides, ta mängib ka klaverit ja  on maailmameister line-tantsus. Kermo on lauluga tegelenud juba kolmteist aastat, ta on mitmel korral osalenud ETV laulusaadetes, laulnud televisioonis koos Tanja Mihhailovaga ning õppinud kitarrimängu. Praegu laulavad nad koos oma kooli ansamblis ja Kermo mängib gümnaasiumi orkestris.
Pipi-Triinu ja Kermo jutustasid oma teekonnast laulumaailmas ning esinesid üksi ja koos Kermo kitarri saatel. Meie klassis kõlas ka elav muusika. Oma kontserdi viimaseks palaks olid nad valinud laulu „Kaugel külas“, siis liitus nendega ka õpetaja Aadu Kukk, kes mängis süntesaatoril. Lõpuks lauldi koos juba ühendkoorina, sest meie klassi lapsed teadsid selle laulu sõnu.
Toimus ka küsimuste-vastuse voor.
Noorte sõnum 3.a klassi õpilastele oli: armastage muusikat, laulge rõõmuga……. ja ärge jätke kunagi pooleli alustatud kooliteed muusikakoolis!

Reet Kukk,
3.a klassi õpetaja