mondocc

12. novembril külastas meie kooli MTÜ Mondo esindaja Viktoria Rudenko, kes tegi huvitava tunni 5.B ning 5.A klassiga. Saime teada, millega tegeleb MTÜ Mondo, ning vaatasime lühikese filmi Aafrika külakoolist ning koolitundidest.

Samuti proovisime rollimängu, kus igaüks sai kehastuda üheks lapseks maailma eri nurgast. Õppisime, et lastel on maailmas erinevad võimalused ning elu võib olla väga raske. Paljud lapsed ei saa kooliharidust, sest nende vanematel pole raha, et osta õpikuid või koolivormi. Õpetaja Viktoria tõi meie koolile erinevaid õppematerjale: plakateid, pilte ning ühe suure värviliste piltidega mapi, kus on pilte elust Keenias. MTÜ Mondo kodulehel on mitmeid materjale, mida õpetajad saavad erinevates tundides kasutada.

Merli Palmik,
5.b klassi juhataja