robotex1

Kohtla-Järve Järve kooli robootikaringi õpilased külastasid 1. detsembril rahvusvahelist võistlust Robotex 2019, kus tutvuti  tehnoloogiamaailma uute robotitega ning näidati oma oskusi ja teadmisi.
Robotex International on suurim robootikafestival, millest võtavad osa nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Sel aastal toimus üritus Tallinna Saku Suurhallis. Kõik algkooliõpilased esitasid  oma tööd teemal „Meie esimene start-up“. Meie koolist osales kaks tiimi: võistlesid 1.-2. klassi õpilased. Üritusel esitasid nad kaks tööd: „Minecrafti Maailm“ ja „Oma Robotite Maailm“.
„Minecrafti Maailma” loojad Joel, Karl, Erik ja Karl Joosep ehitasid oma maailma Minecrafti-taoliste tegelastega. Teine tiim, kuhu kuulusid  Oleg, Katrin, Liilia ja Emilia, esitasid oma roboteid ürituse platsil, kuhu pandi mitmesuguseid programmeeritavaid masinaid. Õpilaste ülesanne oli esitada muinasjutulist maailma, ehitada ja programmeerida robotid, kaitsta oma projekti ekspertide ees. Kaitsmisele antud 30 minuti jooksul oli vaja anda ülevaade oma tööst ja meeskonnaliikmete tegevusest selle käigus. Meie tiimid esinesid hästi, osalejad said positiivse tagasiside, auhinnad ja tänukirjad.

Õpilastel oli võimalus külastada robootika töötube, mille läbiviijad olid Gvadelupast, Portugalist ja Iirimaalt.
Õpilased tutvusid robotiga OHbot ja katsetasid oma jõudu MakeyMakey programmeerimisel, tutvusid Scratch koodiga ja said teada, mida tähendab  elektrikett. Ozoboti  töötoas õpiti värvidega programmeerimist ja SheroBold robotit. Töötoad olid arendavad ja innovatiivsed.

Natalja Hramtsova