10. märtsil 2017 oli Kogemuste jahi külaliseks meie kooli vilistlane Anne-Ly Reimaa. Ta rääkis 9., 10. ja 12. klassi õpilastele õppimise tähtsusest ning valikute tegemisest.

Areimaa

Anne-Ly Reimaa rääkis kohtumisel õpilastega oma kogemuste lugu. Pärast väga edukat keskkooli lõpetamist Kohtla-Järve 1. keskkoolis suundus ta Tartu Ülikooli ajalugu õppima, kuid Ida-Virumaa armastus tõi ta siiski lõpuks tagasi koju ja ta asus tööle Kohtla-Järvele Põlevkivi muuseumisse. Seejärel töötas A. R. Jõhvi Linnavalitsuses, kus arendas välissuhteid, kirjutas huvitavaid projekte ning oli lisaks ka Jõhvi muuseumi seltsi aseesimees. Sel ajal alles avati praeguseks kõigile teada-tuntud põnevad muuseumiruumid Mihkli kiriku keldris.

Jõhvi Gümnaasiumis õpetas Anne-Ly Reimaa õpilastele valikainena rootsi keelt ning juhtis ka erinevaid projekte, mille käigus said õpilased käia kogemusi vahetamas teistes riikides. Jõhvi periood lõppes, kui Anne-Ly osutus konkursil tööle valituks  Brüsselisse. Need kaks aastat Brüsseli perioodi oli tõeliselt huvitav ja rikastav kogemus. Seejärel tõi ahvatlev tööpakkumine kultuuriministeeriumist Anne-Ly tagasi Eestisse, kus ta töötab ka praegu. Kohtumise jooksul said õpilased teada erinevaid ajaloolisi fakte ja nägid esitlusel põnevaid fotosid vilistlase erinevatest tööperioodidest. Täname huvitava kogemuse eest!

Vaata ka BRU giidi, siit näha, millises linnas ta elas : http://www.eu.estemb.be/brusseli_giid

Täname huvitavat esinejat!

Arendusjuht

LOE LISAKS:

Kooliraadio intervjuu pr. Anne-Ly Reimaaga

1) Mis aastal Te läksite meie kooli ja millal lõpetasite?
Alustasin Kohtla-Järve 1. Keskkoolis õppimist 1973.a, st koolitee Järve Gümnaasiumis algas 4.klassis. Enne seda õppisin 1-3.klassis Kohtla-Järve 8. 8-klassislises koolis Kohtla-Nõmmel. Keskkooli lõpetasin 1981.a olles lennu parim lõpetaja.

2) Millised mälestused teile meenuvad seoses kooliraadioga?
Kooliraadio oli üks põnev ettevõtmine, mis tekitas nii huvi kui elevust. Mäletan, et huvitav oli kuulata raadios kajastatut ja ka ise olla salvestuste juures.

3) Kuidas olite seotud kooliraadioga?
Kooliraadioga, et korraldustiimiga ei olnud ma seotud.

4) Mis oli kooliraadio mõte/eesmärk kooli jaoks ja miks ta oli vajalik?
Kooliraadio annab nii õpilastele kui õpetajatele võimaluse edastada erinevaid teateid ja kasutada raadiosõlme erinevate ürituste läbiviimisel ning selle koordineerimine ja eestvedamine peaks kuuluma õpilasesinduse pädevusse.
Kooliraadio annab kogemuse ajakirjandustööks tulevikus, sest eeldab kajastate teemade läbimõeldust, samuti avardab silmaringi ja seab nõuded töö eesmärgistatuseks. Kooliraadio annab ka võimaluse arendada analüüsivõimet, suhtlusoskust, aktiivset eluhoiakut. Kooli jaoks tervikuna kujundab kooliraadio kogukonnatunnet, st kooli identiteeti.

5) Kuidas kooliraadio tegutses? Milline oli päevaplaan/nädalaplaan?
Jään vastuse võlgu. Kooliraadio tegutses kindlasti paar korda nädalas.

6) Kas teate, kes sel ajal kooliraadios tegutsesid?
Aktiivsemad õpilased, Priit Jõgi, Arno Kaseniit (praegune Sillamäe gümnaasiumi direktor), Andres Vinni (praegune MES juhatuse esimees).

7) Millist muusikat ja milliseid saateid sel ajal kooliraadios kajastati? Kuidas toimus teemade valik?
1980.aastate popmuusikat, teemad puudutasid kooliüritusi.

8) Milline oli sel ajal tehnika? Kas oli tehnikaga seoses probleeme? Kirjeldage.
Ei oska kommenteerida, usun, et peamine mure oli salvestuse kokkulõikamine.

9) Kas Teie arvates peaks kooliraadio traditsiooni jätkama? Miks?
Absoluutselt. Vastus on eelöeldus – põnev ja arendav tegevus. Tore on oma häält eetris kuulda. Esinemisoskus ja – julgus on suur väärtus ka edaspidises elus.
10.03.2017

KJJG kooliraadio