SirjeM9. mail toimus kohtumine meie kooli vilistlase Sirje Medelliga.
kj6.-9. klassi õpilased kogunesid kooli aulasse, kus Sirje Medell rääkis meile oma koolipõlvest, kogemustest muusikaõpetaja ja vokaalpedagoogina.  Külaline jutustas sellest, et on õpetanud paljudes koolides ja töötab praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta tegi meiega hääleharjutusi ja laulis lõpetuseks improvisatsioonilaulu sellest, mida ta kohtumisest oma endise kooli õpilastega arvas. Meie arvates pani laul nii mõnegi  noore oma käitumise üle järele mõtlema.
See oli huvitav, teadmisterohke ja kasulik kogemus.
 Mailis, Helina ja Pauline 7a klass

Õpilastele ootamatult algas üritus lauluga „Mu koduke on tilluke ….“ Aula muutus vaikseks. “Kallis kodukool ja tiibklaver“ lausus vilistlane, kohe kerkis südamessse soe tunne ….
Järve Gümnaasiumist suundus Sirje Medell õppima Tartusse Heino Elleri Muusikakooli. Eks tema unistus oli ka poplaul kuid juhtus nii, et õppima asus ta ooperi- ja džässlaulja erialal.
Mõned laulmisharjutused saalitäis õpilastega, oli see vast väljakutse.
Veel on Sirje Medell omandanud magistri kaasaegses improvisatsioonis, kus tema kursuseõeks oli Laura Põldvere. Kohe sündis ka improvisatsiooniline laul kohtumisest kodulinnas ja kodukoolis. Taas tekkis vaikus ….
Nüüd oli õpilastel võimalus esitada küsimusi ….
Sirje on töötanud 10 erinevas koolis ja lasteaias ning elanud ühe aasta Jaapanis.
Praegu töötab Tallinnas Teatri- ja Muusikaakadeemias ning õpetab noori näitlejaid laulma.

Aitäh, vilistlasele, kes leidis aega külastada kodukooli ja jagada oma kogemusi õpilastega.

Arendusjuht