Laura

Laura Kuusemets asus tööle Järve Gümnaasiumisse sel õppeaastal matemaatika õpetajana.

Mis meenub esimesest tööpäevast Järve Gümnaasiumis?

Näod, mis hommikul vastu vaatasid, olid nii armsad ja siirad, täis ootusärevust, et mis saama hakkab. Mulle tohutult meeldis see kõik mida ma tegin, peale esimest tundi olin nii energiat täis.

Kuidas Teist õpetaja sai?

Kõik juhtus täiesti juhuslikult. Teadsin gümnaasiumi ajal et tahan kindlasti edasi õppida midagi, mis baseerub matemaatikal, loodusained mul nii head ei olnud. Kuigi olen 11 aastat tegelenud spordiga ning peale 12 aktust pakuti mulle kohe riigigümnaasiumisse tüdrukute kehalise kasvatuse õpetaja kohta, ei tundund kehakultuur see, mida ma õppida oleksin tahtnud. Õpetaja erialale andsin paberid sisse viimasel hetkel, sest kuskile oli võimalik veel anda. Sain küll igale poole sisse kuhu soovisin, maastikuarhitektuur, matemaatika-statistika. Uurides põhjalikumalt kõigi erialasid arvasin, et puhtalt matemaatika õppimine tüütab liiga ära. Õpetaja eriala aga pakub vaheldust ja mis peamine, pakuti suhteliselt head stipendiumit (mida meist keegi kursusel isegi kunagi näinud ei ole).

Otsisin Järve Gümnaasiumi kodulehelt ühe kodutöö jaoks materjali ning sattusin töörubriiki. Naljapärast kandideerisin. Kui aus olla siis kuni direktori kirjani ei planeerinud ma kooli tööle minna. Otsust ei kahetse.

Kas tööle asumine oli esmane kokkupuude Järve Gümnaasiumiga või eelnes ehk mõni varasem kokkupuude/teadmine seoses selle majaga?

Olen Järve Gümnaasiumis varem paar korda käinud. Mõned lõpuaktused ja paar korda ujulas trennis. Seega põhimõtteliselt esmane suurem kokkupuude.

Kas Järve Gümnaasiumi kooliellu sisseelamine ja traditsioonidega tutvumine tuleb lihtsalt?

Kuna inimesed minu ümber on nii positiivsed ja avatud, siis on sisseelamine tulnud väga kergelt. Alguses oli kõik kuidagi nii tuttav aga siiski võõras. Kolleegidele vaatan ikka alt üles ja tunnen ennast kui õpilane. Traditsioone ja kombeid õpin terve aasta.

Millised tööd-tegemised on Teie varasemas kogemustepagasis?

Olin kooli kõrvalt neli aastat klienditeenindaja Jõhvi Kontserdimajas. Vahepeal jõudsin olla asendaja Selveris, Jõhvi piimakombinaadis ning sattusin isegi Illuka valda. Võin uhkusega öelda, et olen omanud isegi firmat.

Milline eredaim mälestus meenub oma kooliajast?

Põhiline oli kindlasti kooli söök millele ega päev sprindivõistlust korraldasime. Suured tüngad mis klassiga õpetajatele tegime.

Milline õpilane Te ise olite?

Kas ma võin sellele küsimusele vastamata jätta?

Mis Teid elus innustab?

Inimesed minu kõrval. Eriti inimene kes on igapäevaselt minu paremal käel. Muidugi ka eesmärkide täitmine mille nimel näha vaeva ja teha tööd.

Kuidas Te pingelisest tööst puhkate ja energiaga laete?

Milline oleks Teie soov kooliperele ja kolleegidele?

Märgake enda ümber olevaid inimesi, nad kõik  on erilised.

Küsitles Tea Kivirand