helkurreidTäna hommikul ootas koolitrepil kõiki Järve Gümnaasiumisse tulijaid meile juba tuttavaks saanud iga-aastased koostööpartnerid, noorsoo- ja piirkonnapolitseinikud: Andrei, Anna ja Aili. Ikka selleks, et taaskord üle vaadata, kui palju meie koolipere oma eludest hoolib ja ennast pimedal ajal autojuhtidele nähtavamaks teeb. Ja nende imestus oli suur, kui jätkuvalt tuvastati kooliperes 86 õpilast, kes mingil põhjusel olid sel hommikul ilma helkurita või see ei olnud tegelikkuses nähtav.

Kurb oli kuulata õpilase suust garderoobis hüüdlauset, kel polnud helkurit: Õnneks ma ei jäänud vahele! Siin kohal vastus Sulle: „Meie teavitustöö eesmärk ei ole kedagi vahele võtta, vaid pöörata tähelepanu ja meelde tuletada, et hoolimine algab pisiasjadest, mis võivad vajalikul hetkel osutuda suureks abiliseks.

Oma koolis oleme teinud järjepidevat teavitustööd helkuri kandmisest. Koostöös maanteeameti ennetustöö osakonnaga algas teavitustöö käesoleva õppeaasta alguses toimunud lapsevanemate üldkoosolekul ja novembris väike meeldetuletus perepäeval töötoas. Õpetajad on koos õpilastega meisterdanud ise helkureid, koolimajas on üleval vastava teemalised plakatid, pimeda aja saabumisel iga-aastased meeldetuletused Cooli lehes ja facebookis, kokkuvõttev ülevaade toimunud helkuri kontrollist, õpilased saavad helkureid auhinnaks koolisündmustel jne.
Milleks? Ikka selleks, et meie hoolime oma kooliperest ja helkur, see väike ese, on üks tähenduslik märk hoolimisest.

Hea lapsevanem!
Helkur ehk võibki tunduda väikese pisiasjana, kuid ometi teeb ta Sinu lapse kellegi jaoks nähtavamaks ja võib osutuda vastavas olukorras väga vajalikuks.
Palun saada oma laps iga päev kooli veel nähtavamana, sest Sina ju hoolid oma lapsest kõige rohkem.

Siinkohal suur tänu teadlikele lapsevanematele, sest täna hommikul oli tore näha ka õpilasi, kelle pere on teadlik helkuri kandmise vajalikkusest. See on märk ka meile, et hoolime koos!

Taasmeeldetuletuseks:
www.liikluskasvatus.ee/taiskasvanud/teemad/jalakaijale/helkur