1.b ja 3.b õpilased käisid Lahemaad avastamas

1.b ja 3.b klasside õpilased käisid Lahemaad avastamas Meie seltskonna võttis sõbralikult vastu Oandu külastuskeskus, kus näidati lõbusat mereteemalist filmi.

Saime teada, kust on Lahemaa oma nime saanud ning keda ja mida võime eesoleval matkal kohata. Üllatuslikult oli laste jaoks kõige põnevam kivimite näitus, kus oli võimalik näha, millised erinevad kivid maapõues end peidavad. Lapsed said ka ära arvata, milline on põlevkivi, paekivi ja liivakivi. Loomulikult valmistasid kõige rohkem elevust säravad kivimid.

 Pärast tarkuse ammutamist külastuskeskuses oli aeg sõita matkaraja juurde. Enne kui retk sai alata, sõid lapsed kõhud korralikult täis, et toidumoona seljas ei peaks tassima. Matk oli meeleolukas ja näha sai seeni, putukaid, soojale maale teel olevaid rändlinde ja tunda oma jala all mõnusalt vetruvat sammalt, mis mõne lapse arvates oli täitsa nagu batuut.
 
Väljasõit andis lastele suurepärase võimaluse näha, katsuda ja tunnetada, kuidas sügis on jõudnud meie loodusesse ning loodetavasti ka südamesse.
 
 
Liis Lehtsaar,
õpetaja