2.a ja 3.c klass lapsed võtsid koos osa Nukitsa konkursi hääletusest

4.veebruaril käisime 2.a ja 3.c klassiga Kohtla-Järve Lasteraamatukogus, kus meile tutvustati raamatuid, mille poolt saab Nukitsa konkursi raames hääletada. Nukitsa auhind on asutatud 1992. aastal ja seda annab iga kahe aasta tagant välja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK). Auhinna saajad selgitatakse välja avaliku hääletuse ehk konkursi teel ja selle eesmärk on:
1. tunnustada lastekirjanikke, illustraatoreid ja kirjastajaid
2. populariseerida eesti algupärast lastekirjandust ja -raamatuillustratsiooni
3. selgitada välja laste lugemiseelistused.

Kuna raamatukokku sattusime sõbrapäeval, siis sai iga laps maiustamiseks kommi ja kingituseks kaasa toreda järjehoidja. Klassi raamaturiiuli täienduseks saime kingituseks kaks toredat raamatut: Sülli Reet Vaino “Lumelõvi ja segadus nahkadega” ja Peeter Ernitsa ja Kersti Linnamägi “Ei või olla!”. Pärast raamatukogu külastamist jagasid õpilased oma muljeid järgmiselt:

Markus (3.c): “Mulle meeldisid raamatukogus raamatud ja siis riiulite peal majade mudelid. Raamatukogutädi käis juba lasteaias tutvustamas raamatuid ja tore oli näha tuttavat tädi. Mulle tekitas konkursiraamatutest huvi Trummilinna raamat, sest seal oli boss, kelle juhendamise järgi elu linnas käis ja muidugi imelikud hambad olid tal ka. Raamatukogus meeldib mulle kõige rohkem Sipsiku raamat, aga ma ei ole seda veel lugenud.”

Mackenzie Lee Ann (2.a): “Me läksime raamatukokku, et hääletada huvitavate raamatute poolt. Mulle meeldisid need raamatud, mida meile tutvustati. Piltidest meeldisid mulle kõige rohkem need, mis olid joonistatud akvarellidega.”

Alisia (2.a): “Minule meeldis väga raamat “Ma ei karda sind”, tahan seda lugeda. Piltidest meeldis mulle kõige rohkem see, kus oli tiiger mänguasjadega. Pilt oli joonistatud värviliste pliiatsite ja tušiga.”

Kristjan (2.a): “Me käisime raamatukogus, et kirjutada paberi peale, milline raamat sulle meeldib ja millise kunstniku pildid meeldivad. Minule meeldis “Vanaaja lood”, sest mulle lihtsalt meeldivadki asjad, mis olid vanasti, ja need pildid olid ka huvitavad, sest need olid joonistatud hariliku pliiatsiga.”

Samantha (2.a): “Mulle meeldis raamatukogus roheline tuba, sest seal oli palju raamatuid. Meile näidati paljusid raamatuid. Huvitav oli see, mida vanematele inimestele raamatut kirjutatakse, seda vähem pilte on. Mulle meeldis kõige rohkem raamat “Röster”. Kõige ilusamad pildid olid joonistatud akvarellidega, need olid nagu päris.”

Õpetaja Piret Uus