malumangijad
19. veebruaril toimus Järve Gümnaasiumis esmakordselt spordiviktoriin „Bumerang“, kus võistlesid Ida-Virumaa koolid. Kahjuks osales ainult kaks võistkonda: Kohtla- Järve Järve Gümnaasium ja Jõhvi Gümnaasium. 
Võistlejatel tuli vastata kahekümnele küsimusele nagu näiteks: kes on see Judokas, kes on raskekaalu 8-kordne maailmameister, 2-kordne olümpiavõitja ja keda kutsutakse hüüdnimega Teddy Bear. Lisaks pidid noored teadma vastust küsimusele, millises linnas toimusid 1936. aastal taliolümpiamängud.
Meie kooli õpilased Argo Ers, Joosep Mägi ja Karl Mägi saavutasid võidu Jõhvi Gümnaasiumi üle ja said õiguse sõita 14. märtsil Rakvere Reaalgümnaasiumi, et võidelda koha eest finaalis. 
14. märtsil toimus Rakvere Reaalgümnaasiumis piirkonna finaalvõistlus. Enne mälumängu turniiri seadsid noormehed eesmärgiks tulla kolme parima hulka, mis tagaks neile koha vabariiklikule finaalvõistlustele. 
Seekord tuli noortel vastata juba kolmekümnele küsimusele nagu näiteks: 2016. aasta olümpiamängudel võitis kuldmedali ka üks sööri tiitlit kandev mees, kellega tegu? Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid 2017 a. juunis oma esimese MM-ralli. Millise ralli? 
Rakvere Reaalgümnaasium võttis kindla võidu, edestades teisi mäekõrguselt, aga 2.-4. kohtadele käis tihe rebimine.  Meie vägilased jagasid viktoriini lõppedes Kadrina Keskkooli noortega 3.-4. kohta ja 3. koha väljaselgitamiseks läks vaja lisaküsimusi. Fortuunaõnn oli meie noorte poolt ja nad suutsid kolmest lisaküsimusest õigesti vastata kaks ja sellega saavutati 3. koht.
Järgmine kord võistlevad meie noored juba suures finaalmängus, kus võistlevad üle terve Eesti 15 kooli ja küsimused on palju raskemad.  
 
Siim Abner

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 67 külalist ja 0 liiget