villavabrik
Moedemm 2018  jääb käesoleval õppeaastal meelde erakordsena, kus korraldusmeeskond saavutas tulemuse, mis motiveerib edasi tegutsema ja järgmisel korral jälle suuremalt ja paremini. 
 Käesolev Moedemm 2018 on peetud ja tipnes esmakordselt ühise väljasõiduga Villavõlu tuuriga Tallinna eelmisel teisipäeval, 15.05.2018, mille raames külastati: EKA tekstiilidisaini osakonda, kus ülevaate disainivaldkonnast andis Piret Valk , vanimat villatoodetega tegeleva ettevõte WOOLISH  disainipoodi, kus omanikeks on Anna ja Eigo Siimu ning külastati AS SUVA sukavabrikut , kus ekskursiooni korraldas tekstiilidisainer Liisa Aid. Päev võeti kokku Telliskivi Loomelinnakus. Päevagiidiks oli peaauhinna ideeautor EKA Moestilistika eriala juht Piret Mägi  isiklikult. 
Kuidas osalejad sõiduga rahule jäid? Mida nad arvavad sellisest auhinnast? Ja kas selline väljasõit võiks korduda? Nendele küsimustele leiad vastuse osalejatelt endilt: 
 
KJJG, Diana Drobot:
Vene keele suulise eksamiga alanud 15. mai hommik jätkus bussisõiduga, mil tõttasime tuhatnelja MOEDEMM 2018“Neutraalne ja naturaalne” moeürituses osalenud võistkonnaliikmetega pealinna preemiareisile - ikka koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga! :)
Vastavalt temaatikale oli korraldatud ka auhind: reis sisaldas ainulaadset ja rariteetset SUVA sokivabriku külastust, tutvumist Eesti Kunstiakadeemia disainiosakonnaga ja villavõlujate - firma Woolish esindajatega. Õhtupoolikusse jäi jalutuskäik linna kõige pöörasemas ja kunstilisemas rajoonis - Telliskivi Loomelinnakus. Moehuviliste giidiks oli EKA moestilistika eriala juht Piret Mägi.
Reis oli suunatud moeloomise võtete ja võimalustega tutvumisele, mis andis inspiratsiooni ja julgust jätkata eneseväljendust moekunstis ja käsitöös. Lisaks mõistsime kuivõrd vahva ja mitmekülgne inimene võib olla ettevõtja.
Soovin nimeliselt tänada kõiki isikuid, tänu kellele see imeline reis sündis. Aitäh Vaili Viirlaid ürituse kontseptsiooni loomise eest! Suur tänu EKA õppejõud Piret Mägi ja Piret Valk, disainer Liisa Aid, Eigo ja Anna Siimu, et teete armastusega oma tööd ja innustate teisi!
Tänan veelkord saadud kogemuse eest!
 
 KJJG; Kairi Palm: 
Villavõlu tuur Tallinnas, kus külastasime SUVA sokitehast, Woolish brändipoodi ja EKA tekstiiliosakonda oli moe ja disainihuvilistele õpilastele ülimalt innustav. Nägime, kuidas toimub loomeprotsess nii tööstuslikult, millised võimalused ja piirid on suurtootmises, kui ka väiksemate ettevõtete disainivõimalusi ja probleeme. Kohtumine Woolish ettevõtjatega oli niivõrd positiivne ning andis tõuke ka ise tulevikus pigem mõelda oma ettevõtte peale, kui kuskil olla lihttööline.
Lisaks tutvusime boheemlasliku õhkkonnaga Telliskivi linnakuga, kus saime päevast ja kogemustest muljetada. See tuur jääb minu mällu kui väga positiivne kogemus, loodan, et õpilastele pakutakse ka tulevikus selliseid väljasõite.
 
 Jõhvi Gümnaasium, Katrin:
Mulle väga meeldis väljasõit ja nii võib ka teinekordki. Saime piiluda SUVA sokivabriku tegemistesse, külastasime väikeettevõtet ja veetsime avastamisrohke päeva. Grupi suurus oli ka paras, kõigile pöörati tähelepanu ja keegi ei jäänud infost kõrvale. Kõik oli muidu hästi organiseeritud, kuid info väljasõidu kohta oleks võinud varem tulla.
 
Mäetaguse Põhikool, Henriette, Liisa, Anette: 
Väljasõit oli väga huvitav. Henriettele meeldis Tallinna Telliskivi Kvartal ja Suva sokifirma: " Sain teada, kuidas tehakse sokke tehastes ning sain tänu sellele võrrelda käsitsi tehtud sokke ja poesokke.
Täname MOEDEMMI korraldajaid!
villavabrik2 
IVKHK, Kristiina:
Normaalne ekskursioon, kuid mulle ei meeldinud olla SUVA vabrikus, sest seal oli nii umbne ja igav,  aga vähemalt ma sain teada, kuidas sokke tehakse. Väga meeldis olla WOOLISHIS, Telliskivi tänaval ja Eesti Kunstiakadeemias. Sain väga palju uut teada ja sain käia seal, kus pole kunagi olnud. Olen väga rahul.
 
Projektijuhina on rõõm tõdeda, et noored jäid sõiduga rahule ja leiavad, et selline auhind on väärtuslik kogemus, kuna kohtud inimestega, kes ise reaalselt on loonud ja hoiavad ise oma tegevusel nö kätt pulsil. Noorte tõdemus, et tulevik on Sinu enda teha. Sina valid kas tegutseda ettevõtlikult ülikoolini ja siis ülikoolist ettevõtjaks või hoopis ettevõtliku inimesena õnnestub Sul luua kohe oma ettevõte? 
 
 Tore, kui sellelaadne väljasõit muutubki Moedemmi traditsiooniliseks finaalsündmuseks. Õpilasüritus MOEDEMM on omalaadsemaid meie piirkonnas ning usume selle jätkusuutlikkusesse. Järgmine Moedemm toimub 2019 aastal ja seda juba 7. korda!
 
 Korraldusmeeskond tänab kõikki osalejad, kes aitasid kaasa Moedemm 2018 õnnestumisele.
Aitäh meeldiva koostöö eest partnerid, sponsorid ning toetajad: IVOL, Kohtla-Järve Linnavalitsus, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Eesti Kunstiakadeemia, Ida-Virumaa kutsehariduskeskus Jõhvi õppekoht, Nirgi Servis OÜ, Baltika Tailor OÜ, Ettevõtlik kool.
 
Korraldusmeeskonna nimel
Vaili Viirlaid
Huvijuht
Ettevõtliku kooli koordinaator
 
Sündmuse kajastused: 
kohalikus maakonnalehes Põhjarannik (11.05.2018 Nr 88), 
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 63 külalist ja 0 liiget