eka1
10. oktoobril käisime Tallinnas preemiareisil. Õpilasi oli nii põhikoolist kui ka gümnaasiumist, terve buss oli täis möödunud õppeaastal olümpiaadidel ja võistlustel kooli edukalt esindanud õpilasi. Tallinna jõudes läksime Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uude majja. Jagunesime kaheks grupiks ning meile tehti EKA majas ekskursioon. Väga huvitav oli vaadata selle maju vana osa seinu ja nende maalinguid, sest need oli ainsad, mis on vanast sukavabrikust säilinud, ülejäänud hoone ja kogu mööbel ning tehnika on täiesti uus. Nad nimetavad seda maja lõuendiks ning kunstiakadeemia tudengid saavad oma inspiratsioonipuhanguid hoone koridoride seintel näidata. Ilmselt on oodata maja sisedisaini pidevat muutumist. Ka hoones ringiliikuvad tudengid nägid väga lahedad välja.
Meile näidati aksessuaariosakonnas võimsaid raamatute lõikamise- ja köitmismasinaid, üht ümmargust tuba, kus tohib toolidega kiikuda (tavaliselt ju ei tohi), trükkimise ruume, kangastelgedel kudumise ruume, maaliosakonna ruume, moedisainerite ruume, teatrikujundude black-boxi ja erinevaid näituseid seintel. Nägime ka meie kooli vilistlast Diana Drobotit, kes astus sisse arhitektuuriosakonda. 
transver
Pärast EKA külastust sõitsime ühte Eesti kaasaegsema töökeskkonnaga ettevõttesse TransferWise. Selle ettevõtte kontoriruumid, meetinguruumid ning kõik seal töötavad inimesed olid võrratud! Keegi polnud sellistes tingimustest töötamisest unistanudki. Sinna tööle minemine tundub nagu unistuse täitumine. Meie kolme ekskursioonirühma giidideks olid Järve Gümnaasiumi vilistlased Maarja, Sten ja Maria. 
eka2
  Kes oleks võinud arvata, et kontorisse saab kaasa võtta lemmiklooma, et tööl võiks ringi sõita tõukerattaga või kaisutada möödaminnes karvast ükssarvikut, panna jalga ükssarviku sussid või kiikuda kiikedega või ehk lõõgastuda pallimeres?  Meetinguruumid on kõik erinevad ning kujundatud väga huvitava disainiga vastavalt ruumi nimele ja teemale. Kontoriruumid asuvad mitmel korrusel, igal korrusel on oma värv. Kui vahest tööst ära väsid, siis on sinna majja ehitatud ka saun, jõusaal, kiiged, voodid, köögid ja veel palju muud. Korrustel saab sõita rõõmsavärvilise tõukerattaga, katusel on terrassid grillivahenditega ning puhkealad mängudega. Seal juba igav ei hakka! Rääkisime ka mitmete erinevate osakondade töötajatega erinevatest riikidest ning neile kõigile väga meeldis seal töötada. Usun, et meie koolis leidub kindlasti selliseid õpilasi, kes paari aasta pärast juba töötavad sealsamas ning on sama tegusad noored nagu nemad seal!
 
 
Liis Teppe
10. klass

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 89 külalist ja 0 liiget