opikogemused

 

Kohtla-Järve Järve Kooli 3.a klassi lastel ja neljal 6. klassi õpilasel oli võimalus õppida 22.-28. septembrini  Rocca al Mare kooli Hispaania õppekeskuse õpijuhiste ja õppemetoodika järgi. 3.a klassi õpilased koos õpetaja Halli Toommägiga läbisid matemaatikateemad klassiruumis õpijuhiste järgi, 6. klassi õpilased töötasid kodudes distantsõppevormis.

 Kui 3.a klassi õpilased esmaspäeval matemaatikatundi alustasid, ootas neid üllatus. Ekraanile ilmus Rocca al Mare kooli Hispaania õppekeskuse kooliosa juht ja õpetaja Getter Kallas, kes tutvustas, kuidas nädal aega matemaatikat õppida iseseisvamalt. Igal hommikul saabus matemaatikatunniks uus õpijuhis, mille abil  laps iseseisvalt teema selgeks tegi. Õpijuhisega töötamine oli raske, aga huvitav. Nii arvasid ka lapsed, sest neile meeldis töötada oma tempos.
 
Samal ajal viibisid 6. klassi neli julget õpilast õpilasvahetuses. Kogetu võeti kokku Zoom- koosolekul juba oma koolimajas, kus osalesid Ettevõtliku Kooli koordinaator Vaili Viirlaid, õppejuht Mai Teetlok, huvijuht Triinu Teppe, 6. klassi õpilasvahetuses osalejad ja Getter Kallas. Õpilaste tagasiside oli kõigile väga oluline, et teada saada, mida ja kuidas teha, et meie kooli noored oleksid julged ja iseseisvad igas olukorras. 
 
Õpilased rõhutasid, et kõige keerukam, kuid samal ajal ka kõige meeldivam oli planeerida nädalaks iseenda tunniplaani nii, et kõik ülesanded saaksid õigel ajal teostatud. Et kõik laabuks, oli õpilastele suureks toeks mentor Getter läbi Google Meet keskkonna. Õpilastel tuli  kasutada Google Classroomi ja Meeti, mida meie kool soovib kasutusele võtta alles käesolevast õppeaastast. Seega saavad need noored tänu kogemustele olla  toeks nii oma klassikaaslastele kui ka õpetajatele. 
 
Õpilasvahetuses osalejad nõustusid, et kogemus õpetas neile iseseisvust ja vastutust oma õppimise eest. Üks osalejatest tunnistas, et on raske teha tööd, kui oled kodus, sest aju arvab, et nüüd on aeg puhata  Usume, et noored saavad olla  oma klassides mentoriks, et jagada nippe, kuidas teha iseseisev õppimine enda jaoks tulemuslikumaks. 
 
Suur aitäh Rocca al Mare kooli Hispaania õppekeskusele, et jagasite oma metoodikat meie kooliperega!
 
Ettevõtliku Kooli meeskonna nimel
Vaili Viirlaid ja Triinu Teppe 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 135 külalist ja 0 liiget