luule

Sel aastal on kõik teisiti. Aeg on muutlik ja keeruline, kõik planeeritu tuleb kas edasi lükata või ära jätta. Õnneks meie luulepäevaga nii ei läinud. Kuigi ürituse nimi muutus: luulepäevast luulenädalaks ja siis luuletundideks. Kuid oleme kiirreageerijad ja suudame plaane natuke ringi mängida.

Detsembrikuu keskpaika planeeritud „Jõulutähe” luulepäev kõneravi õpilastele algas juba palju varem. Eeltööks oli sobiva luuletuse leidmine ja selle lugemine ilmekalt ja julgelt. Kes ise luuletust ei leidnud, sai selle logopeedi käest. Novembrikuu lõpust distantsõppele jäädes saigi luuletuse ilmekat ja veatut lugemist harjutada kodus ning Zoomi tundides oma klassile ette lugeda. 
 
Ja siis kui kolmeks päevaks kooli saime, algaski luuletuste võistulugemine. Siin olid kõik võitjad, kõik olid julged, klassi ees seistes ei vedanud julgus alt, luuletus sai uhkelt ja emotsionaalselt lõpuni loetud. Klassikaaslaste aplaus vaid innustas ja tänas esinejat. Tõsi, tervist silmas pidades ei loetud luuletusi seekord raamatukogus, vaid oma klassis. Siin oli tervisele turvalisem ja ka hubasem ning tänu majandusjuhi kiirele tegutsemisele oli klass kenasti kaunistatud jõulutähtede ning küünaldega. Huvijuhi abiga said imearmsad tänukaardid õpilastele samuti ruttu valmis. 
 
Kokkuvõttes sai 50 meie kooli õpilast oma luuletust talvest või jõuludest lugeda „Jõulutähe” luuletundides. Seekordne luulepäev toimust teist aastat järjest ja kinnitas, et vaatamata muutlikule ajale armastame luuletusi ja leiame igas olukorras nende lugemiseks võimaluse. Rõõm õpilaste silmades oli suur tänu korraldajatele ja abilistele. Lõpetuseks väike soov kõikidele õpilastele ja õpetajatele:
 
Rõõmurohket jõuluaega,
vahvat aastalõpuaega,
lumerohket talveaega,
cool´i koolivaheaega!
 
Olge terved!
 
detsember 2020
logopeed 
Maaris Virkus- Peetsalu

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 37 külalist ja 0 liiget