Prindi
korist
 
 
 
Alates 4. novembrist 2016 töötab Järve Gümnaasiumis koristajana Violeta Pärss, kes ei karda väljakutseid ja on oma töös kiire kui välk.
 
Kuidas Te  meie kooli tööle sattusite?
Selle tööle sattumisega on selline lugu, et mulle helistas 26. oktoobril kooli majandusjuhataja, nagu välk selgest taevast ja ütles, et tema oli kusagilt kuulnud, et olen kodune ja kas ma ei oleks nii kena ja aitaks kooli hädast välja. Koolis oli sel  momendil koristajatest puudus. Kuigi ma pole enne sellist tööd teinud, otsustasin proovida, alguses küll ajutiselt, aga siin ma nüüd olen.
Millega varem tegelenud olete? Töö ja hobid.
Õppinud olen kaubandust, aga olen teinud igasugust tööd. Siiani on kõige huvitavam töö olnud juhtmeköidiste valmistaja-kontroll. Hobideks on käsitöö ja muidugi ka looduses liikumine.
Mis meenub omaenda kooliajast? Äkki midagi lõbusat?
Oma kooliaja pikima osa käisin Vana-Vigala põhikoolis, mis asus vanas mõisahoones ja oli selline väike ning hubane. Hommikuti kooli minnes, eriti kevadel ja sügisel, võis juhtuda, et õhtul enam koju ei pääsenudki või siis ei pääsenud hommikul kooli, sest jõgi oli nii palju üle kallaste ajanud et enamus kooliteest oli vee all.
Mis on koolimajas heas mõttes silma jäänud?
See on väga raske küsimus, ei oskagi kohe nii vastata, selle üle tuleb mõelda.
 
Mis meeldib töö juures?
Kõike parem osa töö juures on vist kiirus, sest olen suhteliselt kannatamatu inimene ja ei armasta paigalseise.
 
Mis on raske ja kurvastab?
Töö juures kurvastab see, et lapsed ei hooli sugugi end ümbritsevast ja muidugi on raske vaadata, kuidas enamus lapsi on kadunud digimaailma ja ei näe enda ümber huvitavaid kaaslasi ega ka olukordi.
 
Mida soovite kooliperele ja oma uutele kolleegidele?
Kõige suurem soovitus oleks - Hoidke Päikest Südames!
 
Küsitles Tea Kivirand