IMG 55626.detsembril korraldasid noored ettevõtjad meie koolis projekti „Üks päev ettevõtjana” raames messi. Meie klass käis ka messil. Esimeses punktis kohtusime korstnapühkijaga. Ta jutustas, miks on vaja korstnapühkijat ja millised on tema ülesanded. Ta tutvustas ka oma firma tegevusalasid. Kõik lapsed teavad, et kui korstnapühkija nööpi keerata, siis läheb iga salasoov täide. Õpetaja keerutas esimesena ja Mikk-Martten arvas õpetaja salasoovi ära – et meie klassi lapsed oleksid tublid, töökad ja sõbralikud. Siis keerutasid kõik lapsed korstnapühkija nööpe. Nendele lastele, kes elavad eramajades, anti ka visiitkaart, et nende vanemad saaksid selle firma teenuseid kasutada. 

Edasi liikusime firmasse, kus toodetakse mett ja valmistatakse meest erinevaid tooteid. Kuulasime hoolega ja siis ostsime omateenitud rahaga tüdrukutele huulte raviks balsami ja poistele vahast valmistatud kuuseehte-jänese.
Käisime ka maksu- ja tolliametiga tutvumas. Need sõnad – maamaks, käibemaks, tulumaks, sotsiaalmaks – olid 1.klassile rasked. Aga üht-teist ikka teati. Kuid mängu mängiti meelsasti ja kotid kaaluti ja maksud said lõpuks kõik õigesti paika.
Lõpuks jõudsime vist lastele kõige enam meeldinud firma juurde: telefonid, kaamerad, droonid. Seal oli lastel ka enam küsimusi, sest see huvitas eriti poisse.
Tore oli. Mis kõige tähtsam: noored, kes tutvustasid oma firmasid, esinesid kindlalt ja veenvalt. Nende esinemist oli meeldib kuulata.
Aitäh!

Vaata pilte galeriist

 

õp Reet Kukk ja 1.a klassi õpilased

 

 

 

 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 133 külalist ja 0 liiget