29.nov käisid 2.b klassi lapsed linna lasteraamatukogus. Meid võttis vastu tädi Sirje, kõigi laste tuttav. Kõigepealt näidati meile, mis on raamatukogus muutunud – suurte inimeste lugemissaal on sinna kolinud. Kõik oli ilus ja puhas.
Laste lugemissaalis tutvustas Sirje Vahejõe uusi raamatuid. Põnevamatest juttudest luges ette katkendeid.
Lapsed said uudistada nii uusi kui vanu raamatuid. Külaskäik lõppes ülesandega laenutada üks raamat, mille laps kahe nädalaga saaks läbi loetud. Peale lugemist tuleb tal seda klassis kaaslastele tutvustada. 
 
Koidu Raidma
2.b kl õpetaja
advent
 
 
Jõuluootuse algust tähistavad algklassid ikka advendiküünla süütamisega. See üritus on traditsiooniliselt 3.klassi korraldada ja seekord tegi seda 3.b klass.
Juba saali uksel lõi ninna värskete kuuseokste lõhn. Kuuseokstest oli saali keskele seatud spiraalne tee, iga klassi pesa oli ka kuuseokstega märgitud. Jõuluingel viis oma klassi küünla kuuseokste keskele. Ja selles spiraalses kõndimises vaikse muusika saatel oli midagi maagilist, sest ka suurimad lobamokad vaatasid seda vaikides. Koos klassi saadikuga viis ingel pärast küünla oma klassi juurde. Laulu saatel käis see küünal käest kätte. Igaüks sai seda veidi hoida ja jõulutunnet koguda.
 
Reedel, 25 novembril avati renoveeritud Kohtla-Järve linna lasteraamatukogu ja lugemissaal taas. Raamatud on saanud endale ilusa ja mõnusa kodu. 
Novembri lõpus korraldatakse Põhjamaade raamatunädalat. Sel aastal oli teemaks „Tulevik Põhjalas“.
Ei ole tulevikku, kui ei ole olevikku ega minevikku.
rapuntsel
 
1.ab ja 3.a klassi õpilased on tublid teatriskäijad. Alles hiljuti vaadati meie oma kooli aulas etendust „Heategu“ ja siis sõideti Jõhvi Kontserdimajja vaatama Viljandi lasteteatri REKY etendust „Rapuntsel“. See oli huvitav lugu ja väga hea lavastus.
Varsti minnakse taas koos Jõhvi Kontserdimajja kaema kontserti „Nukkude laulud“.
Täname vanemaid, kes võimaldavad oma lastel saada ilusaid teatrielamusi.
 
 
 
 
 
 
klassijuhatajad Ülle Peedo, Eha Mägi ja Reet Kukk
 

inglikas

Jõulud on aeg, mil inimesed leiavad enda südames ruumi teha ka neile, keda isiklikult ei tunta. Nii otsustasimegi mudilaskooriga, et tahame kellelegi esineda oma jõululauludega ja pakkuda elamust muusikast.

17.novembril toimus 8. ja 7.b klassi õppekäik Tallinna. Klassiekskursioonil külastasime Noorte Filmide festivali ja Skyparki. Skypargis leidsid kõik omale meelepärase tegevuse. Seal sai batuudil hüpata, harjutada oma korvpalli viskeid, kiikuda, ronida, sõita eriliste ratastega ja läbida takistusrada. Liikumine erineval moel oli  mõnus ja kasulik.

poff

17. novembril sõitsid Järve Gümnaasiumi 10.-12. klassi õpilased Solarise keskuse Apollo kinno vaatama filmi "Hea poiss". Kinolavastus oli vene film, mis käsitles pealtnäha tavalise 16. aastase poisi probleeme nii koolis kui ka eraelus, seda kõike väga vahvas ja säravas komöödia võtmes. Lavalinal sai näha huvitavaid puänte, kui tavaline koolipoiss armus oma inglise keele õpetajasse ja samal ajal ka direktori tütresse, kui tuli hakkama saada kodu-, kooli- ja suhteprobleemidega.

videoooTervise Arengu Instituut korraldas käesoleval aastal kampaania "Söögivahetund" raames konkursi teemal "Kuidas panna õpilased rohkem köögivilju sööma?". Meie kooli 8. klassi õpilased võtsid sellest konkursist osa enda loodud videotega.
Järve Gümnaasiumi esindas sellel etluskonkursil 9 õpilast. Sabina Vjazitskaja, Gertrud Rande, Rasmus Pau, Lisette Vildak ja Lotte Teppe võistlesid II vanuserühmas 4.-6.klass. III vanuserühmas 7.-9.klass võistlesid Liis Teppe ja Siim Pärss ning IV vanuserühmas 10.12.klass Kerttu Teppe ja Daniil Hramtzov. Üldse võttis konkursist osa 45 õpilast erinevatest koolidest. 

jalka4.novembril 2016 sai teoks loovtöö raames noortele mõeldud jalgpalliturniir „Noorte jalgpall“, millest võtsid osa kõik kutsustud meeskonnad 6.-9. klassini. Ilm küll üllatas meid tuule ja lumega, kuid see meid ei häirinud. Turniir sai peetud ning kõik osaleda lubanud võistkonnad olid kohal. Korraldajatele antud tagasiside põhjal võib öelda, et turniir õnnestus ja osalejad nautisid võistlust.
Turniiri võitis 6a klass, teine oli 9a klass ja kolmas 9b klass.

21. oktoobril käisime riigikaitse kursuse raames Kõrgemas Sõjakoolis, kus saime sellest õppeasutusest palju uut teada. Kõrgem Sõjakool on kõrgkool, mis koolitab eelkõige ohvitsere. Ohvitseride karjäärivõimalused jagunevad kolme suunda : 1) maavägi 2) merevägi 3) õhuvägi. Kõik õpingud kestavad 3 aastat ning pärast sõjakooli lõpetamast on vilistlasel kindel töökoht Eesti kaitseväes. Lisaks sellele, nendele, kes tahavad liikuda edasi ning saada järgmisi auastmeid pakub Kõrgem Sõjakool ka magistriõpet.

Kohtla-Järve Järve Gümnaasium ettevõtliku koolina!
Eelmisel nädalal külastasid Põlvamaa õpetajad haridusprogrammi „Ettevõtlik kool“ raames Ida-Virumaa koole. Ida-Virumaa programmi konsultant/koolitaja Hälis Rooste eestvedamisel jõuti ka Järve Gümnaasiumi.

kossukas

Reijo Krismar Nano, Sander Naarits, Siim Pärss, Aleksander Tassa, Deniss Tsvetkov, Richard Pärss, Argo Ers, Marten Trumm, juhendaja Margo Tali

Selle veerandi esimestel päevadel mängis Järve Gümnaasiumi 6. -9.klasside korvpallivõistkond Eesti Koolispordi Liidu finaalvõistlustel  Vinnis. Saavutati tubli 7.koht.

Kohtla-Järve koolinoorte 4. -5.klassi rahvastepalli võistlustel saavutas tüdrukute võistkond 4.koha ja poiste võistkond 7.koha.
Keeleteadlane ja ajakirjanik Juhan Peegel meenutab oma lapsepõlve videvikutunde ehk vidusepidamise tava oma kauges lapsepõlves järgmiselt –„ Need olid meeldejäävad tunnid vana talu endise rehetoa hämaruses. Neis õhtutundides oli midagi omalaadset, võib-olla midagi nimetut. Räägiti muistelugusid, aga ka tõestisündinut - oma elujuhtumusi, räägiti headest ja halbadest inimestest, siin lauldi vaikselt, siin sai laps olla ema või vanaema soojas süles, siin oli sõnadega kirjeldamatut koduhõngust. Videvikutunnid ei olnud talveunes tukkumiseks. Need olid oma hingesoojusega vastukaaluks süngele talvele, surutisele, neis oli valmistumist kevadisele ärkamisele, uue ja parema sünnile.“

janneKäesolevast õppeaastast asus abiõpetaja-tugiisiku ja pikapäevarühma õpetajana tööle Janne Jaanhold. Tema ülesandeks on abistada õpilasi tundides, teha koostööd erinevate õpetajatega ja tegutseda koos pikapäevarühma õpilastega.

  Sellel aastal toimus Osaluskohvik 3. septembril Voka rahvamajas. Ida-Virumaal toimub Osaluskohvik juba seitsmendat korda. Sel korral oli noortel käsitlusel neli teemat: "Ida-Virumaa võlud ja valud", "Suur vabadus = suur vastutus", "Haldusreform - kas võluvits Eesti (noorte) elu edendamiseks või maaelu surm?" ning „Vastutus magamata öödel“ http://www.enl.ee/et/Osaluskohvik/Teemad.
    Kohale saabudes jagunesid kõik noored nelja laudkonda. Alguses toimus väike sissejuhatus ja ergutusmängud, seejärel hakkas elav arutelu pihta, mis kestis pool tundi. Kui aeg sai täis liikusid laudkonnad järgmise teema juurde, ja nii edasi kuni said kõik etteantud teemad arutatud. Vahepeal toimus väike söögipaus, kus noored said oma kõhud täis ja olid valmis edasi rääkima. Lõpetuseks tänasid organisaatorid, sel aastal Jõhvi Riigigümnaasiumi õpilased, abistajaid ja esinejaid.
korvits1Kuigi eestlastele on hingelähedasemad mardi- ja kadripäeva kombed ja tavad, osalevad nad meelsasti ka oktoobrikuu viimasel päeval korraldatavas halloweenis.
Nii jõudsid ka sel sügisel kõrvitsad algklasside laste klassiruumidesse. Mõnes klassis olid päris ehtsad kõrvitsad, millel silmad ja suud peas ja tuledki sees säramas.
2. novembril tehti 1. korruse fuajees kokkuvõtted Järve Gümnaasiumi õpilaste fotokonkursist „Kohtumine“. 

Koolivaheaja esimesel päeval, 22. oktoobril käis meie kooli 6.a klass Võru Kreutzwaldi Koolis teiste eakaaslastega mõõtu võtmas. Ülesanded olid keerulised, aga põnevad. Kohati olid mängus sellised sõnad, mida me eluski veel kuulnud polnud. 

Ühest põnevast koolipäevast, kus 7a klassi lapsevanem tutvustas oma tööd ja jagas õpetussõnu nii õpilastele kui ka õpetajale.
etluskonkurss
22. oktoobril toimus Põlva koolis juba XVI vabariiklik etluskonkurss „Tahan sulle öelda...“. Osalejaid oli 21, nende hulgas kolm Meie kooli õpilast.

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 164 külalist ja 0 liiget