sydamed
 
Järve Gümnaasium avaldab tunnustust 8. klassile kooli raamatukogule ilukirjanduse ostmise toetamise algatuse eest, kooli mudilaskoorile ja õpetaja Maarika Kaalepile Kohtla-Nõmme lastekodule heategevusliku kontserdi ja Inglilaeka projekti algatamise eest ning aktiivsele 6.a klassile asenduskodule Südamepaik annetuste eest.
 
 
Lõppeva aasta detsembris sai keemiaklass lõpuks kauaoodatud tõmbekapi, et keemiatunde praktiliste katsetega ilmestada.
 
Kaireklass
 
 
 
 
 
 
 
 
Jõulud on heategude aeg. Ja aeg kui kooliõpikute asemel õpitakse midagi hoopiski suuremat. Nii panidki Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 6.a klassi lapsed oma taskuraha kokku ja annetasid asenduskodule Südamepaik hulganisti vajalike asju.
mardileib
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13.detsembril külastasime  koos 8. klassiga Tallinna Salme Kultuurikeskust, kus vaatasime etendust „Mardileib“. Etendus meeldis kõigile. Võrdlesime etendust raamatuga. Pärast etendust suundusime Raekoja platsile.
Meie, 8.klass, loobusime käesoleval aastal tavapärastest loosipakkidest ja kommikottidest. Selle aasta ühine otsus oli teha jõulukink oma kooli raamatukogule. Heategevuseks vajaliku summa teenisime kooli jõululaadal ja sellele lisasimegi oma jõulupakiraha. Ühise jõulukingi saatsime kooli Sooja Südame Sahtlisse märgusõnaga „raamatud“.
raamatukogule
 

3. detsembril toimus Jõhvi Põhikoolis 23. ülevirumaaline matemaatikavõistlus, mis toimub iga aasta, kordamööda Ida- ja Lääne-Virumaal. Võistlusel osales 28 kooli Ida- ja Lääne-Virumaalt seega 176 noort matemaatikut. Ülevirumaalise matemaatika võistluse ülesandeid koostavad Tartu Ülikooli emeriitdotsent Elts Aabel, emeriitprofessor Mati Aabel ja TÜ Teaduskoolist Maksim Ivanov. Võistluse eesmärgiks on leida Virumaalt andekaid matemaatikahuvilisi. Võistlevad neljaliikmelised võistkonnad kahes vanuserühmas, 8.-9. klass ja 10.-12. klass.

matemaatikud

BeFunky Collage

 

 

Eelmisel aastal korraldasime 5.klassidega jõululoosi, kuid seekord võtsime ette rahvusvahelise eTwinning projekti "Christmas in my country" koos Tšehhi linna Kutna Hora õpilastega.

laegas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17. detsembril esines mudilaskoor Kohtla-Nõmme lastekodus jõulukontserdiga. Meie soov oli pakkuda lastele jõulumeeleolu ja jagada inglilaekast kingitusi. Mudilaskoori laulud lastele väga meeldisid. Nad kuulasid huviga ja plaksutasid meile.
Kontserdi alguses laululapsed poetasid iga poisi ja tüdruku pihku armsa päkapiku. mida oli tore terve kontserdi hoida.

 

ramtund
 
 
 
 
 
 
Kolmapäeval, 21.detsembril toimus 3.a klassi lastele selle aasta viimane raamatukogutund. Olime taas külas meie linna lasteraamatukogus. Raamatukogu bibliograafid tutvustasid uusi lasteraamatuid.
23.novembril toimus Iisakus EKSL  „Tähelepanu, start!“ alagrupivõistlus. Kohale olid tulnud Jõhvi PK , Iisaku Gümnaasiumi ja Järve Gümnaasiumi võistkonnad.
09.11 käisid meie kooli gümnasistid Jõhvi spordihoones segavõistkonnaga võrkpalli võistlustel. Järve gümnaasium oli esindatud kahe võistkonnaga. Järve I võistkond saavutas 5. koha ja Järve II võistkond saavutas 7. Koha
Järve I võistkonda kuulusid: Karmel Virkus, Kristin Rastvorov, Reia Rõõmus, Markus Kuldmaa, Indrek Kuldmaa, Egert Lilleorg
Järve II võistkonda kuulusid: Birgit Kiiver, Õnne Tera, Evelin Lass, Ragnar Kauril, Jürmo Rooma, Martin Aller
rakveretea3
 
 
15.detsembril käisid 3.a ja 3.b klassi õpilased Rakvere teatris vaatamas Astrid Lindgreni teose järgi tehtud etendust ”Lärmisepa tänava Lota”.
Lota on väike tüdruk, kes elab ema-isa ning vend Joonase ja õde Miia-Mariaga Lärmisepa tänaval. Seal juhtub alati midagi, sest kord agar ja krapsakas, siis jonnakas ja pahur ning seejärel abivalmis ja rõõmus Lota teeb kõik endast oleneva, et Lärmisepa tänaval igav ei hakkaks. Lota suureks sõbraks oli aga Sigakaru, kes oli kõikidel hetkedel Lotale toeks. Lota võlus välja jõulupuu ja ka jõuluvana.
Piparkoogid kuuluvad jõulude juurde. Nad on maitsvad, kuid maitsvamad veel siis, kui need on ka kenasti kaunistatud. Otsustasime klassiga kujundada oma südamekujulised piparkoogid.
19.detsembril toimus järjekordne algklasside jõulueelne päkapiku laulukonkurss. Seekordsel võistlusel laulis 15 laululast. Laura Volkova, Elviina Mänd ja Taaniel Ait 1.a klassist, Arina Avakjan, German Riimast ja Sander Lutt 1.b-st, Emilia Niinep, Nojus Kastritski ja Artjom Sokolov 2.a-st, Rozalia Parthal 2.b klassist, Darja Gorski, Rebecca Lindus ja Andreas Purga 3.a-st ning Robert Aademets ja Kristo Vaht 3.b klassist. Laululapsed olid tublid. Sellel võistlusel anti välja ka kolm medalit ”Olid parim!”. Nende omanikeks tunnistati 1.klasside lauljate seast Arina Avakjan, 2.klassist Emilia Niinep ja 3.klassist Rebecca Lindus.
DSC 8036 1
12. detsembri külmal hommikupoolikul soojendas mind konkursieelne ärevus ja sõit hea seltskonna saatel suvepealinna. Vabariiklik etluskonkurss "Koidulauliku valgel" toimus  Pärnu Koidula muuseumis. Nii hoone välisarhitektuurilised kui ka interjööri lahendused olid ajastule vastavad ning  pajatasid külalistele loo meie tähtsatest  kultuuritegelastest. Ootamatult vanaaegne, ent hubane atmosfäär rahustas mind kui etluses algajat ning sisendas esinemisjulgust.
Konkursist võttis osa noori peaaegu igast Eestimaa nurgast . Kõik osalejad olid väga hea ettevalmistusega oma maakonna parimad etlejad, osa nendest ka suure kogemusepagasiga. Nad oskasid kuulajateni tuua oma esitatud tekstide mõtte  ja emotsiooni. 

DSC 0068

Kolmapäeval, 14.detsembril käisime 5.klassidega Tallinnas vaatamas Tallinna lasteteatri muusikalavastust „Mardileib", mis etendus Salme kultuurikeskuses. Seekord ei võtnud me ette mitte tavalist bussireisi, vaid otsustasime minna rongiga. Kogu päevast kujunes üks tõeliselt elamusterohke reis.

matik

Meie kooli traditsiooniline MATEMAATIKANÄDAL toimus 5.-9.detsembrini. Nädala jooksul toimusid klasside vahelised Nuputa võistlused, Tosina võistlus, milles osalevatesse võistkondadesse kuuluvad õpilased 1.-12.klassini, mõõtühikute tundmise test, pranglimine, nutisport. Kõik klassid tegid kehalise kasvatuse tunnis matemaatilise kujundi ja klassi numbri ning muusikatunnis laulsid korrutustabelit tuntud laulude viisidega.

webdem
 Projekti lõpp kujunes üllatusterohkeks, kuid siiski õnneliku lõpuni. Viimast kokkusaamist planeeriti kaua, kuna algne idee Rakvere Teatri näol ei kandnud vilja: mängukavas pakutavad etenduste ajad olid kas väljamüüdud või mängukavast maha võetud. Kuid iga takistus on millegi uue ja põneva leiu võimaluseks ning meie projekti koostööpartneriks osutus hoopis VAT Teater koos oma pakutavate haridusprogrammidega. 
 
 
Kolmapäevane, 07.12.2016 koolipäev kujunes ebaharilikult pikaks ja emotsiooniderohkeks. Algas see nagu tavaliselt oma koolimaja seinte vahel, kuid peale söögivahetundi istusime bussi ja järgnevad tunnid möödusid juba koos Toila Gümnaasiumiga teel pealinna poole. 
Sõitsime vaatama etendust WEB DEMON ja osalema näitlejate poolt läbiviidud töötubadesse: lavavõitluse töötuba ja foorumteatri töötuba. Päev oli pikk, siis kehakinnitust pakkus Rahvusraamatukogu kohvik Poogen.
 
 
Jäätmete taaskasutamise teema avamiseks ja selle olulisuse selgitamiseks on sellel nädalal kooli raamatukogus avatud rändnäitus. Kõikide klasside õpilastel on võimalus täiendada oma teadmisi loodusainete tundides kasutades erinevaid uurimusliku õppe vorme.
Neljapäeval, 8.detsembril olid meie algklasside lastel külas Kohtla-Järve linna lasteraamatukogu bibliograafid. Neil olid sel korral kaasas toredad lasteraamatud. Kuna on jõulude ootamise aeg, siis loomulikult olid ka kõik näitusel olevad raamatud seotud jõuludega.
IMG 3061
 
 
Reedel, 9.detsembril vurasid 1.a, 1.b ja 3.a klasside poisid ja tüdrukud õpetaja Raul Rõõmuse punase bussiga Jõulumaale.
Sõitsime külla Põlevkivimaa päkapikkudele, kes sel aastal tegutsesid Kohtla-Järve Kultuurikeskuse vastrenoveeritud hoones. Kuna kestab veel merekultuuriaasta, siis ka päkapikkudel oli palju tegevusi seotud vee ja merega.
Meie inimeseõpetusetund toimus seekord Eesti Punase Risti Kohtla-Järve harukontoris. Rääkisime viimaste nädalate kõige tähtsamast tegelasest – libedusest ja sellega kaasnevatest ohtudest. Saime teada, mida peab tegema, kui oled kukkunud ja viga saanud. Eelmistel kordadel õppisime, kuidas kinni siduda või panna lahasesse käsi, jalg või sõrm. Seekord oli põhiteemaks pea. Kuidas toimida pärast kukkumist, kuidas siduda kinni pea, kui seal on veritsev haav. Püüdsime seda teha ka praktiliselt. Mõnel paaril õnnestus see väga hästi.

Reedel, 9. detsembril jagas Ida-Virumaa Andekate Noorte Energiafond Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis andekatele noortele stipendiume.

teeviit1.detsembril 2016 toimus infomess TEEVIIT. TEEVIIT on Eesti suurim ja olulisim noori inspireeriv sündmus, mille eesmärk on anda noortele mõtteainet oma ideede ja mõtete realiseerimiseks. Teeviit pakub mitmekülgset teavet õppimisvõimaluste, koolituse, täiend- ja ümberõppe võimaluste, karjääriplaneerimise, vaba aja veetmise, metoodiliste materjalide, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist.
Kohapeal olid tutvustavad boksid üles pannud paljud Eesti ülikoolid, kutsekoolid, rahvusvahelised organisatsioonid ning ka õpilasfirmad. Koolidega tutvumiseks oli meil aega kolm tundi. Need, kes ei leidnud ürituselt lemmikkooli, ei pidanud lahkuma tühjade kätega -  igalt poolt oli võimalik kaasa võtta pastakaid, brošüüre, kleepse ja muid meeneid koolide sümboolikaga.  Kes olid aktiivsemad, võtsid osa erinevatest viktoriinidest, võistlustest, kus oli võimalik võita väikeseid auhindu. Muidugi ei meeldinud  üritus kõikidele, sest Teeviidal polnud kõiki Eesti ülikoole või noortel polnud veel kindlat sihti tuleviku töökohast.
IMG 6491
6.detsembril käisid 2.b klassi õpilased jõulumaal. Põlevkivilinna jõulumaa oli sel aastal mereteemaline, oli ju käesolev aasta mere-aasta.
Kohe alguses anti õpetajale suur kompass, mis pidi meid kursil hoidma. Ja kompass juhataski meid ühe tegevuse juurest teise juurde – merepõhjas korjasime pärlikarpe, meisterdasime vahva kala-pulgakommi,  purjeka ja piraatide lipu.

klassSel sügisel kuulsime head uudist, et meie, 7. b koduklass 208 läheb remonti. Meie klass nägigi juba väsinud välja.
Meie uue mööbliga värvilõhnalise klassruumi avas 21. novembril kooli direktriss Anne Endjärv, kes lõikas läbi lindi. Toimus poolpidulik avamine, kuhu olid kutsutud kõik 7. b klassile tunde andvad õpetajad ja muidugi ka meie.

Algas MATEMAATIKA NÄDAL 2016. Nädala jooksul toimuvad klasside vahelised Nuputa võistlused, Tosina võistlus, milles osalevatesse võistkondadesse kuuluvad õpilased 1.-12.klassini, mõõtühikute tundmise test, pranglimine, nutisport.

mapaev
 
 
18. novembril kogunesid juba 11. korda Ida-Virumaa ettevõtlikud noored Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumisse, et teistsugustes oludes oma koolipäevast maksimumi võtta. Kohal olid Toila Gümnaasiumi, Kiviõli 1. Keskkooli, Illuka kooli, Sillamäe Eesti Põhikooli, Jõhvi Vene põhikooli ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi esindused.

venev

3.detsembril toimus Jõhvi Gümnaasiumis maakondlik vene valmide lugemise konkurss.

kodp

25.novembril toimus Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis XV maakondlik kõnekonkurss, mis oli pühendatud kodanikupäevale.

Detsembrikuu esimesel päeval oli kooli juures tavaliselt suurem sagin, sest toimus järjekordne vanapaberi vastuvõtt. 1.detsembril andsime üle 7486 kg vanapaberit. Meie kogutud vanapaber jättis looduses kasvama 107 puud. Ka sellel kogumisel oli tublim klass 3.a, kus kõik õpilased kogusid vanapaberit ja vanapaberi kogus oli neil suurim ( 2093 kg ).
„Kadrid-Mardid, tulge kokku!“ – nii kutsusid 1.klasside kadrid-mardid algklasside õpilasi kadri-mardikarnevalile. Tähistasime 25.novembril ju eesti rahvakalendri kahte novembrikuist tähtpäeva. 

delf2

 

Minu töövarjupäev möödus Floridas delfiini instruktorit jälgides. Kogu nende tööala on õues Atlandi ookeani kaldal Ducks Key resordis Eagles Key saarel. Delfiinide tarbeks on metallvõrega eraldatud kaks suuremat ja kaks väiksemat basseini, kus elab hetkel viis delfiini. Kõige vanim neist, 43 aastane Lucky on päästetud Mehhiko lahest krabivõrkudest ja elab praeguses keskuses vaid kolm aastat. Noorim, 12 aastane Balla on kohapeal sündinud. Sain teada, et kuna delfiinid elavad inimeste hoole all kauem kui metsikus looduses, võetakse neid järjest rohkem vastu spetsiaalsetesse keskustesse, kus neile on tagatud täisväärtuslik söök ja tervise kontroll. Samas saavad inimesed käia neid jälgimas, toitmas ja silitamas. Uskuge mind, see on väga mõnus kogemus! 

 

Osa delfiinide päevast moodustavad treeningud. Üheltpoolt on see vajalik külastajatele esinemiseks, aga palju tähtsam eesmärk on delfiinide ettevalmistamine arstlikuks kontrolliks. Paljud treeningvõtted jäljendavad samu tegevusi, mida läheb vaja ka arsti visiitidel.

Meie 8.klassi 4-liikmeline Dream Team (Iris, Evelina, Stella, Armine) osales projektis, mis oli pühendatud Kohtla-Järve 70. sünnipäevale. See toimus Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolis 25.novembril kell 12:00. 

Vene keele festival 2016

Laupäeval, 18. novembril toimus Tallinna Rahvusraamatukogus X vene keele festival. Sinna olid kutsutud kõik vene keele ja kultuuri armastajad ning asjatundjad – Eestimaa koolide 9.-11 klasside õpilased. Ka meie gümnaasiumi võistkond võttis sellest üritusest osa.


Korraldajad olid osalejatele ette valmistanud huvitavad loomingulised ülesanded, mis andsid võistlejatele positiivse emotsiooni. Õpilasi autasustati diplomite ning mälestusmeentega.


Festivali külaliste seas oli kuulsaid vene kirjanikke ja poeete ning meie lugejate seas armastatud Contra ja Margus Karu.

Bright Minds konkurss keskendub iga aasta viiele piirkonnale. See aasta tuuakse tasuta ettevõtluse koolitusprogramm Hiiu-, Pärnu- ja Jõgevamaale ning Lääne- ja Ida-Virumaale.
Bright Minds eesmärk on kasvatada noorte ettevõtlikust, panna neid nägema seoseid erinevate õppeainete, oma hobide ja tehnoloogia vahel.
 
Ettevõtliku koolina haarasime võimalusest kinni ning koos Kiviõli, Lüganuse, Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi noortega osaleme konkursil. 
 
Eelmisel nädala neljapäeval,  24.11.2016 anti projektile avapauk Tallinnas, TTÜ Mektorys, Koolinoorte äriideede konkurss BRIGHT MINDS AVAÜRITUSEL.  
Meie koolist käis avaüritusel 9. -10. klasside noortegrupp. 
koidulaulikTäpselt nädal aega tagasi ületasin oma hirmud ja tegin seda, mida olin mitu aastat vältinud : käisin lõpuks etluskonkursil. Viimati osalesin seal 5.klassis ja mäletan väga hästi, kui pinges ma olin ning kui kehvasti mul seal tegelikult läks. Olgugi et siis püüti mulle vastupidist tõestada, teadsin  täpselt, et värisemine, kokutamine lõbusat teksti lugedes ei vääri plusspunkte. Pärast seda ma etlusesse oma jalga ei tõstnud... kuni eelmise neljapäevani. Tegelikult võin saladuskatte all öelda, et tahtsin mitmel korral proovida, kuid hirm sai alati minust võitu. Seekord jõudsin ma teistsugusele otsusele, sest olen viimast aastat koolis. Seega oligi mu vastus  õpetajale ''JAH''. Nõustusin osalema maakondlikul etluskonkursil ''Koidulauliku valgel''.
Üritus toimus kooli raamatukogus ja algas kell 12.00. Küll on tore saada tundidest ära... eriti siis, kui ühtegi kontrolltööd pole ja maha millestki ei jää. Žüriisse kuulus mu armas klassivend Ragnar, meie tohutult tore raamatukogutädi Merike ning linna lasteraamatukogu juhataja Piret Sünd. Esimeses voorus osalesid pisikesed põhikooli lapsed. Mõnel läks väga hästi, mõnel esinemine veidi ebaõnnestus.  Mul oli tegelikult päris kahju mõnest pisikesest, kuna nägin neis ennast- väikest, värisevat, kokutavat tüdrukutirtsu. Teadsin väga hästi, mida nad tunda võisid, mistõttu üritasin näole tekitada võimalikult siira naeratuse, et neid enam innustada ja julgustada. 

Algklasside õpetajad annavad igal aastal oma kolleegidele lahtisi tunde. Sel korral näitas oma matemaatikatundi õpetaja Reet Kukk. Nii nagu matemaatikas ikka oli selleski tunnis arvutamist, joonestamist, mõõtmist. Aga kui rääkida ainetevahelisest integratsioonist, siis sinna tundi oli põimitud teadmisi nii kunstist, loodusõpetusest, rütmikast, muusikast, tööõpetusest ja loomulikult eesti keelest. Õpetaja oli tunni igati hoolsalt ette valmistanud ja kasutas palju erinevaid võtteid.
Tund oli õpetlik nii lastele kui ka õpetaja Reeda kolleegidele.
Aitäh!


Koidu Raidma
Algklasside õppetooli juht

Ainult väga heade ning heade tulemustega 1. trimestri 2016/2017 lõpetanud põhikooli õpilased:

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 94 külalist ja 0 liiget