Juba on traditsiooniks saanud, et algklasside õpetajad annavad igal aastal lahtisi tunde oma kolleegidele. Nii ka sel õppeaastal.
Seekord külastasime õpetaja Koidu Raidma tundi 1.b klassis. Olime külalisteks eesti keele tunnis
 
 
 
  

 

Elas kord ühes külas Väike Tüdruk koos ema ja isaga. Neil oli väike armas maja koos aiaga, mille ümber kasvasid lilled, marjapõõsad, õunapuud. Pere elas tagasihoidlikult, kuid üksteisega arvestades, kõiki koduseid töid tehti koos.

Väikesel Tüdruku kõrvalmajas elas sõber, kelle nimi oli Eesti. Sõbrad jooksid ja hüppasid tihti Väikese Tüdruku aias, mängisid peitust lillede ja põõsaste vahel, rääkisid eesti keeles sõprade salakeelt, millest vaid nemad kahekesi aru said. Mõnikord ei olnudki vaja midagi öelda, ainult vaadata teineteise silmadesse, sest tõeliste sõbrannade vahel oli kõik sõnadetagi selge. Igatahes polnud tüdrukutel kunagi igav, nad oskasid nakatavalt naerda ka pisiasjade üle ja leiutasid uusi lõbusaid mänge, mis olid täiskasvanute maailma tööde ja tegemiste sarnased.

Kui Väiksel Tüdrukul tuli sünnipäev, küsis sõber Eesti temalt – millist kinki Tüdruk sünnipäevaks sooviks? Tüdruk mõtles ja vastas „Ma soovin väikesi asju - seda, et mul oleks alati kodu, soe tuba, ema-isa ja sina, et me oleksime alati koos, oleksime parimad sõbrad. Ma ei taha kunagi siit ära minna, ma ei taha ka, et sina läheksid!“. Sõber Eesti mõtles pisut ja kinkis Väiksele Tüdrukule sünnipäevaks tervelt 3 kingitust – naeratuse, lahke südame ja kodusoojuse. Väike Tüdruk oli väga õnnelik ja lubas neid kolme kingitust alati endaga kaasas kanda. See oli just selline sünnipäev, nagu ta oli lootnud ja soovinud.

Ühel päeval ei tulnud sõber Eesti enam Väikesele Tüdrukule tema kena aiaga väikesesse majakesse külla. Tüdruk läks oma sõpra otsima, kuid talle öeldi, et sõbra pere kolis külast ära suurde linna. Väikese Tüdruku kõrvalmajja tulid elama inimesed, keda Tüdruk ei tundnud, lapsi neil polnud, ise olid nad tõsised ja enamasti tööl.

Väike Tüdruk igatses väga oma sõpra, aastad läksid, kuid sõpra ta enam ei kohanudki. Väikesest Tüdrukust sirgus töökas Tütarlaps ja ta läks Linna edasi õppima. Tüdruk sai endale palju uusi tuttavaid, kuid mitte ühtegi sellist päris-päris sõpra. Väike Tüdruk oskas nüüd küll palju keeli, kuid kellegagi ei tekkinud tal sõprade salakeelt, kellegagi ei naernud ta kunagi nii, nagu sõber Eestiga. Linnas elas ta täiesti üksi, käis koolis, kuid ei seltsinud eriti kellegagi. Tütarlaps muutus tõsisemaks, kuid õppis hästi ning sai koolis kiita. Ta elas oma tagasihoidlikku ja töökat elu, oli kokkuhoidlik ja usin ning oli omamoodi õnnelikki.

Ühel päeval linnatänavail uidates kõndis ta mööda ühest avatud akendega majast, kust kostis naeru ja laulu. Tundus, et majas oli pidu. Aga mitte see polnud oluline, vaid naer! See laul! See hääl! See hääl oli tuttav! Nii tuttav, et süda tahtis seisma jääda! Tüdruk tormas trepikotta, tundus, et laul kostab 2. korruselt. Tüdruk astus mööda astmeid üles ja tundis, kuidas jalad muutuvad tinaraskeks, kuidas pulss kiireneb, kuidas ta tahtmatult hakkab ümisema sama mänglevat laulu, mis kostis ennist aknast. Ta jõudis korteri ukse taha, kust laul kostis, avas ukse ja nägi oma lapsepõlvesõpra Eestit. Eesti oli sirgunud suureks, vaevu tundis Tütarlaps sõbra ära. Kuid mis peamine – sõber ei olnud lihtsalt suureks sirgunud, tal oli ilus kodu ja tundus, et tal on elus hästi läinud. Kõik selles korteris oli ilus, uus, uhke ja särav, vaid sõber Eesti sillerdav naer oli endine, lihtne ning siiras ja tema kõlav hääl helises samamoodi nagu kunagi aias ringi lipates.

Laul katkes ja külalised vaatasid ootusärevalt ringi… Tütarlaps vaatas lapsepõlvesõbrale silma ja mõistis silpigi ütlemata, et sõber Eesti tunneb samasugust pitsitust südames nagu Tütarlaps ise. Ootamatult sai Tütarlaps aru, et on sattunud just oma sõbra Eesti sünnipäevale. Aga tal ei olnud ju ühtegi kingitust kaasas! Tal olid kaasas vaid sõber Eesti poolt talle kingitud naeratus, lahke süda ja kodusoojus.

Tütarlaps mõtles vaid hetke ja kinkis kõhklematult Eestile oma naeratuse, lahke südame ja kodusoojuse. Sõber Eesti oli üliõnnelik Tütarlast nähes ja nii elavad nad tõeliste sõbrannadena tänapäevani, kuigi on mõlemad juba ligi 100-aastased.


Ilusat Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva kõigile!


Direktori kõne 1.-6. klasside aktusel 23.02.2016

26. jaanuaril toimus Narvas Teaduslahing 3-liikmelistele võistkondadele. Meie koolist osales seal kolm võistkonda: 7. klass ehk Katsekad, 8. klass ehk Järve Cool ja 9. klass ehk Järvekad.
 
 
Iga võistkond pidi sooritama viis ülesannet. Iga ülesanne oli eelmisest täiesti erinev. Ühe ülesande sooritamiseks oli 20 minutit. Tegevust leiti ka õpetajatele. Peale võistluse lõppu tehti kõikidest osalejatest ühine pilt ja iga võistkond sai tänutäheks osalemise eest kinkekoti.
 
Gea Maris Räis
 
8.B klass
Vaata galeriid Ida-Virumaa internetist aadressil teaduslahing.emu.ee/et/galerii/

 

18. veebruaril osalesime meie, 7.klassi õpilased loodusõppeprogrammis mille käigus külastasime Mäetaguse Jäägrimuuseumi.
 
 
 
Püsiekspositsioonina saime näha karude eluolu, tutvuda erinevate karusnahkade ja jälgede näidistega. Muuseumis täitsime mitmekesiste ülesannetega töölehe. Samas hoone jahisaalis kohtusime tõelise jahimehega, kes jutustas meile jahimehe erinevatest ülesannetest ning varustusest ning jahipidamise vajalikkusest. Õuesõppe päev lõppes aga lõbusa „karu ja põdrajahiga“, kus tuli puust odaga osavalt ulukit tabada.
 
Argo Ers
7. kl
 
 
 
 
 
19. veebruaril külastasime klassiga inimeseõpetuse tunni raames Jõhvi noorte nõustamiskeskust.
 
Kõigepealt räägiti turvalisest seksuaalelust ja kuidas hoiduda soovimatust rasedusest. Seejärel näidati noorte nõustamiskeskuse kabinetti ja kõik õpilased said teha HI-viiruse kiirtesti. Saime õppekäigult vajalikke teadmisi edaspidiseks.
 
11.klass
KOHTLA-JÄRVE KULTUURIKESKUS KUTSUB TEID!
17.aprillil kell 12.00
Kohtla-Järve Kultuurikeskuses
Laulude ja luuletuste konkurss "MINU LINN" ,
pühendatud Kohtla-Järve linna 70. aastapäevale
 

Osalejate vanust ei piirata;

Luuletus / laul peab olema omalooming;

Luule / laulu keele­ ja stiilivalik on vaba!;

Hindamiskriteeriumiks on teemale vastavus;

Luuletuse / laulu esitab autor ise või leiab esitaja(d).

Laulude konkursi juhend: https://drive.google.com/open?id=0B87Vl3YkFRwKVVVZRDRSMlpmQkU

Luulekonkursi juhend: https://drive.google.com/open?id=0B87Vl3YkFRwKX3Y4UG9aVkxETFE

Laulude konkursi registreerimisleht: https://drive.google.com/open?id=0B87Vl3YkFRwKZUc5YmJiX3daeG

Luulekonkursi registreerimisleht

 

Meie kooli õpilased osalesid 17.veebruaril maakondlikul NUPUTA võistlusel Lüganuse Keskkoolis.
7.klassi õpilaste võistkond saavutas suurepärase I koha.
Võistkonda kuulusid Darja Gužovskaja ja Argo Ers.
Tubli oli ka 5.-6.klassi õpilaste võistkond, kes saavutas 5.koha.
Võistkonda kuulusid Tanel Maasik, Kermo-Sten Bertram 6.klassis ja Dmitri Konjahhin 5.a klassist
 
Õpilasi juhendas õpetaja Janika Kuus.
 
 
 

Koolinoortele suunatud unikaalset Digitaalse heliloomingu konkurssi (TLÜ BFMi arhiiv) korraldab Tallinna Ülikooli endise Kunstide Instituudi muusika osakond alates 2014. aastast. Konkursi initsiaatoriks on muusikaõpetuse metoodika professor dr. Tiina Selke

Tingimustega tuvu siin: 

Direktor tunnustab Eesti Vabariigi 98. aastapäeva puhul 23.02 aktusel järgmisi õpilasi:
1.A      Inessa Ossadtšaja ja Nojus Kastritski
 
1.B      Danila Zykov ja Laura Bürkland
 
2.A      Jegor Fjodorov ja Adely Tarum
 
2.B      Hanna Mäeots ja Jan-Erich Bild
 
3.A      Iris Nurgamaa ja Andris Repnau
 
3.C      Eva Parts ja Milena Šaporenko
 
22.02.2016 toimub direktori ja hoolekogu esimehe kätlemistseremoonia ja kontserdiga vastuvõtt (kutsetega).
 
Klasside esindajad:
 
4.A      Kaili Linnasmäe koos kaaslasega
 
4.B      Airi Illopmägi koos kaaslasega
 
5.A      Rasmus Božen koos kaaslasega
 
5.B      Mayette-Lisell Ivaste koos kaaslasega
 
6.A      Mailis Vincjunaite koos kaaslasega
 
6.B      Nikita Žugunov koos kaaslasega
 
7.A      Richard Pärss koos kaaslasega
 
8.A      Gerlys-Marleen Nano koos kaaslasega
 
8.B      Lisette Aavere koos kaaslasega
 
9.A      Maris Lentso koos kaaslasega
 
9.B      Zlata Kondratjeva koos kaaslasega
 
10.       Diana Drobot koos kaaslasega
 
11.       Marianne Lainemäe koos kaaslasega
 
12.       Alevtina Vilde koos kaaslasega
 
 
Aktiivsed õpilased:                                    Triinu Teppe (12. kl) ja Indrek Juhkov (12. kl)
 
Oskusainete õppetool:                              Virve Linder ja Ivar Rooma
 
Humanitaar- ja sotsiaalainete õppetool:  Ülla Toomjärv ja Kaire Jõe
 
Algõpetuse õppetool:                                Eha Mägi ja Koidu Raidma
 
Võõrkeelte õppetool:                                 Kaia Talver ja Oksana Nazarova
 
Reaal- ja loodusainete õppetool:              Mall Schmidt ja Maarika Virkunen
 
Personal:                                                     Anne Mägi ja Svetlana Rästa
 
Õppejuht:                                                    Kadi Rebban
 
 
Ülekoolilise mängu „Kodu - imeline paik“ aktiivgrupp: Ilme Hallik, Mai Teetlok, Reet Kukk, Pille Ers, Kadre Maalma, Vaili Talimäe, Maarika Virkunen.

Happiness

Meie klass osaleb alates jaanuarist kuni maikuuni rahvusvahelises eTwinning projektis „Happiness through pictures“. Selles projektis tegutsevad Poola, Läti, Prantsusmaa, Portugali, Türgi ja Eesti koolide õpetajad ning õpilased. Viie kuu jooksul teeme pilte asjadest, inimestest, tegevustest ja kõigest, mis teeb meid õnnelikuks. Kõikidest fotodest teeme lõpuks kokku filmi.

Reedel, 12.veebruaril pärast 3.tundi kutsusid 2.a klassi õpilased kõiki osalema sõbrapäeva laadal.
         
8.veebruaril alguse saanud ahviaasta kulgeb oma rada. 2.a klassi poisid ja tüdrukud valmistusid ahviaasta vastuvõtuks agaralt. Tööõpetuse tundides meisterdati hoolega ja nüüd kaunistavad klassiaknaid toredad ahvipärdikud. Korraldati ka mängu-ahvidest väike näitus. Selle päeva kingituseks oli häälitsev ja valgustnäitav ahvipoiss-võtmehoidja.
Kui Järve Gümnaasiumi direktor esmaspäeva hommikul koolmajja jõudis, ei osanud ta ette kujutadagi, et teda ootab ees sõprusesoojusesüdameid täis koolimaja peauksest neljanda korruseni.
Mitmekesisus ja võimalusterohkus on meie aja märksõnad. Võõrkeeltenädal oli sel aastal väga mitmekihiline: võistlused, üllatuskohvikud, erinevate keelte päevad, kooliraadio muusika, digilahendused uhiuute tahvelarvutitega, väga eripalgelised mängud jne.
Võõrkeeltenädal pani elama kogu kooli – erinevatesse ettevõtmistesse olid kaasatud nii lapsed, õpetajad kui ka lastevanemad. Toimeka nädala vormistasid tervikuks nooremate ja vanemate õpilaste vahvad lõppkontserdid.
Aitäh võõrkeelte õppetooli tegusatele õpetajatele, kes andsid meile kõigile võimaluse õppida iga päev midagi uut!
 
JG Juhtkond
                                                    

m 20160209 113519

Meie - 5.a, 4.a ja 4.b, käisime teisipäeval 9.veebruaril tähistamas vastlapäeva Pannjärve tuubipargis.

22. jaanuaril 2016 külastasime Tallinna Loodus- ja Tervishoiu muuseumeid. Õppesõidul osales meie koolist 3 õpilast 9.klassist ja 8 õpilast 7.klassist. Loodusmuuseumis oli vaatamist, kuulamist küllaga. Õpetajatest olid kaasas Sirje Kivil ja Mall Schmidt.
 
Selle aastane heitlik talveilm lasi veel 28.jaanuaril nautida Pannjärvel suusasõite. Sellel päeval peeti maakonna koolidevaheline suusavõistlus klassikalises stiilis.
Ka sellel võistlusel jätkus medalitesadu just gümnaasiumi osas. Neidude 3 km distantsil oli
Karmel Virkus I kohal ja Jonne Rooma II kohal, noormeestest kuulus meile kolmik võit –
I koht Martin Küüsmaa, II koht Markus Kuldmaa ja III koht Marten Kuusmann.
Nooremates vanuseklassides oli Greta-Maria Pisarev 4 kohal ja Airi Illopmägi 5. kohal.

Markus Kuldmaa, Martin Küüsmaa, Marten Kuusmann

 
 
 
 
 
 
20. jaanuaril toimus Pannjärvel Alutaguse Noorte Mängude suusasprindi võistlus. Järve Gümnaasiumi suusatajad saavutasid maakonna gümnaasiumite seas märkimisväärse I koha.
Tublilt võistlesid gümnaasiumi neiud ja noormehed. 1 km distantsil saavutasid Jonne Rooma I koha ja Karmel Virkus II koha, noormeestest saavutas Marten Kuusmann I koha ja Markus Kuldmaa II koha.
Vaga tublid olid meie noored suusatajad Lotte Teppe ja Greta-Maria Pisarev, kes saavutasid 4.koha omas vanusegrupis.

Karmel Virkus, Jonne Rooma, Marten Kuusmann, Markus Kuldmaa
Järve Gümnaasiumi kodu-teemaline klassidevaheline mäng "Kodu - imeline paik" on täies hoos.
Kolmapäeval, 03. veebruaril toimus aulas juba 3. eelvoor, kus võistlesid 6. ja 7. klassid. Juba järgmisel kolmapäeval kohtuvad 8.-9. klassid. Tule kaasa elama!

Vaata pilte galeriist

Möödunud aasta detsembris sai Järve Gümnaasium ühe ametikoha võrra rikkamaks ja tööle asus abiõpetaja-tugiisik Leili Ahu. Tema tööülesandeks on abistada erinevate ainete õpetajaid tundides ja olla toeks õpilastele, kes teadmiste omandamisel täiendavat tuge vajavad.

   Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatav lugejaküsitlus, kus kahe   viimase aasta eesti lastekirjanduse saaki hindavad lapsed ise.

Tule peole!

Järve Gümnaasiumis on matemaatikat juba ligi 30 aastat au sees peetud. Jõulude ja aastavahetuse eel toimunud matemaatikanädal kinnitas kogu kooliperele veel kord, et matemaatika on aine, mis on abiks läbi kogu elu. Kõik valemid, mida koolis õpitakse, aitavad meil lahendada erinevaid elulisi ülesandeid. Üheks käesoleva õppeaasta vahvaks uuenduseks oli seekord õpetajate proovilepanek tunnikontrollis. Täname reaal-ja loodusainete õppetooli õpetajaid, kes andsid oma parima, et muuta traditsiooniline matemaatikanädal põnevaks ja meeldejäävaks!  

Järve Gümnaasiumi juhtkond

 

 

                  

9. veebruaril alustab Järve Gümnaasiumis Tõnis Mägi Autokool OÜ kursust Järve Gümnaasiumi õpilastele.
Teooriakursus toimub igal teisipäeval kell 15.00 – 16.30.
 
JG

Sõbranädala ürituste kava.

8. ja 11. veebruaril annab Järve Gümnaasiumis tunde Kiviõli 1. Keskkooli inglise keele õpetaja Valentina Anger. Meie õpetaja Juri Jelistratov annab samal ajal tunde Kiviõli õpilastele. Soovime mõlemale õpetajale toredaid elamusi ja häid ideid!
 
JG
Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel korraldab Soome Instituut veebikursuse, mis võimaldab tasuta õppida soome keelt gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastel, kelle koolis soome keelt ei õpetata, kuid kes tahaksid seda õppida.
Haridus- ja Teadusministeerium ning GLOBE Eesti kutsuvad 5.-12. klassi üldharidus- ja kutsekoolide õpilasi osalema keskkonnaalaste uurimistööde üleriigilisel konkursil.
Töö kiidab tegijat
28.jaanuaril võistlesid 4.-6.klasside õpilased juba meie koolis traditsiooniks saanud koolisisesel osaoskuste olümpiaadil.

23. veebruaril kell 10.00 esineb 7.-12. klassidele Eesti Vabariigi 98. aastapäeva puhul Järve Gümnaasiumi aulas lapsest peale hõbehäälse lauljana tuntud Maria Listra.

 Listra

Elus on ikka nii, et mõni üllatav hetk jääb meelde ja mõtted pöörduvad selle mälestuse juurde ikka ja jälle tagasi.

V  Talimäe 20

Hea on õppida koolis, kus on au sees toredad traditsioonid. Nende hulka võib lugeda järjekordse kordaläinud ürituse: juba neljandat aastat toimub jaanuarikuu viimasel nädalal ülekooliline võõrkeeltenädal. Üritusega olid hõivatud peaaegu kõik, õpilastest kuni vanemateni.

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 43 külalist ja 0 liiget