Prindi
me15. veebruaril toimus meie koolis 8.-12. klassi õpilaste  kõnekonkurss teemal „Minu Eesti”. Eelnevalt toimusid klassidesisesed võistlused, kus valiti neli kõige paremat kõnelejat. 
Kõne kirjutamine oli huvitav ülesanne. Mõtteid sai avaldada just selle kohta, mis tundus kõige tähtsam.  Iga võistleja nägi oma Eestit erinevalt . Tunti muret eesti  keele hääbumise pärast, rõhutati ühtekuuluvustunnet, meenutati ajalugu, rõõmustati tantsu- ja laulupidudelt saadud emotsioonide üle, ülistati Eestimaa puutumatut loodust ning nenditi, et noored on Eesti tulevik ning nende otsustest sõltub ühiskonnas palju.  Kõnede tase oli väga kõrge ning kuulata neid oli nauding. Hea on mõelda, et mitte ainult meie gümnaasiumi noored ei soovi panustada Eesti ellu, vaid ka põhikooli õpilased. 
Olen  uhke, et meie kool on teinud südamest tuleva  kingituse  juubilarile - Eestile. 
Žürii, kuhu kuulusid Kohtla-Järve Linnavalitsuse  kultuuri- ja sporditöö  peaspetsialist Kristiine Agu, Toila vallavalitsuse liige Kerda Eiert ja Põhjaranniku ajakirjanik,  Järve Gümnaasiumi  vilistlane Teet Korsten, otsustas auhinnad anda järgmistele õpilastele: 
 
I koht – Elizabeth Veri  10.kl 
II koht – Kerttu Teppe 12.kl 
III koht -  Karlis Sootalu 12.kl , Toila valla eripreemia
 
Karlisel on au esitada oma kõne  24. veebruaril  Valastes riigilipu heiskamise tseremoonial.  Elizabethil on  austav ülesanne   kõnelda  koolis Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel. 
 
Eripreemiad anti Kairi Palmile 12.kl ja Darja Gužovskajale 9.kl
 
Kohtla-Järve linna eripreemiad said
Martin Aller 11.kl
Elizabeth Veri  10.kl
Hardi Saatman 10.kl
 
Žürii liikmed olid meeldivalt üllatunud, et noored on hakkajad, oskavad selgelt oma mõtteid avaldada,  rõõmustavad riigi edusammude üle,  osutavad murekohtadele, pakuvad lahendusi. Järelikult Eesti olevik ja tulevik läheb neile korda. 
Ka õpilased olid õnnelikud, sest nii mõnigi ületas ennast kõne kirjutamise protsessis või esinemise ajal. 
Vaata pilte galeriist! 
 
Kerttu Teppe, 
12. klassi õpilane
Klikke: 3104