SobrapaevaÕpilasesinduse poolt korraldatavad sündmused on ehe näide noorte iseseisvast tegutsemistahtest. Iga südamega tehtud sündmus jätab oma jälje, luues kellegi jaoks uusi võimalusi oma ande avalikustamiseks.
Veebruarikuus tähistatud sõbrapäev andis seekord võimaluse rääkida südamelt ära oma lugu vabas vormis VABALAVAL.   
Kerttu Teppe (KJJG Õpilasesinduse sekretär):
DSCF851914. veebruaril tähistasime koolis rahvusvahelist sõbrapäeva. Hommikul jagasid tublid ÕE liikmed kõigile heade soovidega komme, ringi liikusid kallistajad ning teisel korrusel  „Südamete pangas“  võisid õpilased lasta enda põskedele joonistada südameid, saata sõpradele kirju ning soetada ÕE toetuseks magusa ampsu. Tore oli näha, et enamik õpilasi oli haaranud kinni mõttest “SÕBRAPÄEVAL KANNAME PUNAST“!
Kuid käesoleval aastal ei piirdunud meie meeskond ühepäevase sõprapäevaga. Reedel, 16. veebruari õhtul toimus aulas kauaoodatud vabalava „Südamelt ära“. Osaleda võisid kõik õpilased 4.-12. klassist. Esineda võis nii omaloomingu kui ka coveritega.  Registeerunute vähesus ei heidutanud korraldajaid ning õhtu kulges meeleolukalt ja hubaselt. Vabalaval lauldi, tantsiti ning mängiti isegi trumme. Õhtujuht Diana lõi vahepeal stand-up’i meeleolu ning naerda said kõik. 
Esinejad jõudsid teha publikule ka lühikoolitused. Trummarina etteaste teinud Alex demonstreeris, kuidas kasutada erinevaid trummi mängimise stiile, et see oleks nii vaatajale kui ka mängijale põnev ja kaasahaarav. Kitarrist Boriss aga jagas õpetussõnu kitarrimänguks ja demonstreeris paari duuri. Lauldi ja mängiti koos! Oli mõnusalt südant soojendav sõbralik õhtu koolimajas.
Pärast vabalava jätkus õhtu ühise filmivaatamisega „Beauty and The Beast“.
ÕE korraldusmeeskond tänab kõiki osalejaid ning loodab, et järgmine kord on õpilased julgemad oma andeid näitama ning osalemissoov on suurem! 
 
Millest kujunes mõte teostada vabalava ja kas see võiks muutuda traditsiooniks?
 
Diana Drobot (KJJG Õpilasesinduse president):
DSCF8492Vabalava idee on olnud meie meeskonna soov juba pikemat aega ja nüüd ta siis teostus. Vabalava etteastete järjekorra valisin mina lähtuvalt esinejate soovidest ja etteastete kontseptsioonist. 
Esimestena astusid lavale Gertrud ja Lotte paari endapoolt loodud tantsuga. Järjekorras teised olid noored, kes tegid oma esimese lavadebüüdi järgnevas koosseisus: Liis, Lisette Liise , Helen-Kärt, Erik, David ja Boriss. Need noored läksid järgmisel päeval esinema Tammiku rahvamajja Ida-Virumaa vokaalansamblite ja solistide päevale ja soovisid oma etteaste viimase lihvi oma koolipere ees teha. Järgmisena esinesid Adelina ja Angelika ühe cover-i looga. Eelviimasena esitasin ise laulu “Eesti muld ja Eesti süda”, mind saatis kitarril Boriss. Tore oli kohalolijatega koos laulda. Punkti vabalava andekusvoorule pani Alex oma trummisoologa. 
Iga etteaste järel tegin õhtujuhina ka pisikese intervjuu osalejatega. Alexiga intervjuud tehes tekkis  ekspromt mõte, et ta võiks kohe kellelgegi saalisviibijatest õpetada paari trummimängu käiku. Seejärel kutsusin kitarrimängu tutvustama Borissi. Vabalava lõpetuseks tegime klassivendadega koomilist vestlusringi, milles võttis osa terve publik kas naeru või jutuga. Üritus oli soe :). Vabalava võiks muutuda traditsiooniks, sest juba esimene koosolemine näitas, millised anded on meie kaasõpilastel, millest me tegelikult ei pruugigi teada. 
 
Hea õpilasesinduse korraldusmeeskond!
Taas olete loonud iseseisvalt midagi uut ja isemoodi, muutes koolikeskkonda veel hubasemaks. Aitäh Sulle, et oled inspiratsiooniallikaks ja julged olla hea eeskuju. 
 
Vaili Viirlaid
huvijuht
 
PS! Tegelikult soovime vabalava tekitada koolimajja, kus reaalselt ongi võimalik vabal ajal, omal vabal tahtel esineda kooliperele. Oleks ju vahva kui vabalava oleks meie koolielu üks loomulik osa. 
Kes on esimene, kes panebki kokku OMA kava ja kutsub koolipere oma loomingut kuulama näiteks ühel pikal vahetunnil. Kas see oled just Sina? Kui see on nii, siis anna sellest julgelt teada, kirjutades huvijuhile.
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 56 külalist ja 0 liiget