notes

Kui märkame koolikeskkonnas andekaid noori, siis pakume neile mitmekülgseid teostusvõimalusi ka väljaspool kooli. On tore, kui õpilased haaravadki võimalustest kinni.

Teist aastat järjest osalevad meie kooli noored Ida-Virumaa vokaalansamblite ja solistide päeval Tammiku rahvamajas. Eelmisel aastal panime kokku kolmeliikmelise koosseisu, kuhu kuulusid Diana Drobot, Boriss Zahharov, German Skuja. Tookord esitati laule Voldemar Kuslapi repertuaarist. Osalemine tõi kaasa noortele uusi võimalusi ning Diana ja Boriss olid palutud esinema eelmisel aastal Jõhvi Kontserdimajas toimunud aastalõpuballile.kuslap

Käesoleval aastal haaras pakutud võimalusest kinni aga juba kuueliikmeline lauluansambel, kuhu kuulusid Liis Teppe, Lisette Liise Lilleorg, Helen-Kärt Käbin, Erik Sala, David Juv Kogan ja Boriss Zahharov. Algas põnev teekond täiesti uues olukorras.
Kokku said noored, kes seni olid vaid tavalised kaasõpilased. Kuid nüüd tegutseti iseseisvalt ja kui abi oli vaja, siis julgelt seda ka küsiti. Üheskoos seljatati ettevalmitusperioodil kõik kõhklused ja tulemused kõnelevad juba iseenesest: meie ansambel sai eripreemia. Rõõm oli tõdeda, et seekord võttis juba iseseisvalt konkursist osa Diana Drobot, keda saatis kitarril Daniil Masljakov. Eelmise aasta kogemus kandis vilja, seekord valiti Diana publiku lemmikuks solistide seas. Parim tulemus ongi see, kui noored soovivad ka järgneval korral osaleda, luues taas enesele uusi põnevaid võimalusi.

David Juv Kogan: "Laupäeval, 17. veebruaril 2018 osalesime Raimond Valgre 105. sünniaastapäevale pühendatud Ida-Virumaa vokaalansamblite ja solistide päeval „Armastatud Raimond Valgre laulud“.

Tammiku rahvamajja kogunes esinema kuus ansamblit ja seitse solisti  Kiviõlist, Sillamäelt, Jõhvist ja Kohtla-Järvelt. Konkursi žürii moodustasid külalisesinejad Rain Simmul ja Allan Jakobi.

Meie kooli tegusatest õpilastest konkureerisid Liis Teppe, Lisette Liise Lilleorg ja David Juv Kogan solistide kategoorias ja koos Helen-Kärt Käbini, Erik Sala ja Boriss Zahharoviga veel ka ansambli kategoorias. Meie esinemise muutis ainulaadseks tervikuks fantastiline kitarrist Boriss, kes mängis kõikidele lauludele kitarrisaadet ja laulis meiega ansamblis. valgre
Päev möödus mõnusas pingsas meeleolus, esinemistele järgnes külalisesinejate etteaste.
Rain Simmul, kes mängis filmis “Need vanad armastuskirjad” Raimond Valgret, jutustas helilooja biograafiat nii ehedalt, justkui Valgre ise seisnuks publiku ees.
Päeva lõpuks kuulutati välja võitjad: solisti kategoorias Diana Drobot ja ansambli kategoorias Kiviõli segakoor ning Sillamäe trio. Meie pälvisime eripreemia.
Samas ei saa mainimata jätta kogemust, mida saime esinejatena laval seistes. Tõdesime, et elus tuleb haarata kinni igast võimalusest, mis arendab laval esinemise oskust ja tulla toime pingega, mis tekib uues esinemiskohas uue publiku ees.
Ettevalmistuseperioodi vältel õppisime koostööd, korraldama omapoolset kava konkursi jaoks ja organiseerima kõike vajalikku etteastete lihvimiseks. Aega ettevalmistuseks oli vähe ja seetõttu sisustasime targalt iga vaba minuti. Nii kooli kohvikus kui ka koridorides võisid kosta meie lauluproovid. Suurt abi osutasid ettevalmistustel muusikaõpetajad Anne Endjärv ja Maarika Kaalep, kes andsid hinnanguid ja omapoolseid soovitusi.
Meie koolis on palju ettevõtlikke noori ja loodame, et meie aktiivsus väljendub ka teiste noorte tegevustes ning inspireerib rohkem noori osalema sarnastel üritustel.
Järve Gümnaasiumi Noortebänd tänab eneseteostusvõimaluse pakkumise, juhendamise, toetamise ja usu eest huvijuht Vaili Viirlaidi. Oleme valmis järgmisteks väljakutseteks!"

Sündmusest lisa loe siit

Hea meel on ettevõtlike noorte üle, kes eelkõige ISE väärtustavad iga OMA kogemust ja tunnevad rõõmu saavutuste üle. Teha iseseisvalt, koos meeskonnaga paika panna kogu sündmuse logistika ettevalmistusperioodist kuni lõpp-punktini välja, et saavutada püstitatud eesmärk, see on väärt kogemus.

SINU tegutsemistahe loobki SULLE uusi võimalusi!

Leia lahendus, kui ees on takistus ja siinkohal suur tänu teile, lapsevanem Üllar Lilleorg, et noorte ettevõtmisele kaasa aitasite ja neile transpordi tagasite. Aitäh!

Vaili Viirlaid
huvijuht