tartumedk10. klassi õpilaste 14. märts möödus ebatavaliselt ning produktiivselt. Nimelt käisime Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga tutvumas. Võtsime osa erinevatest huvipakkuvatest tegevustest. Esimeses  töötoas osalejad hindasid oma kehalist võimekust , läbides NATO füüsilise testi,  ning said teada, kas nad on sportlastena  kärmed sprinterid või pigem vastupidavad maratoonarid.
Teisest töötoast osavõtjad said teada, mida teha hingamisteede infektsioonhaiguste ennetamiseks, sooritasid kiirtesti kanepi  tuvastamiseks organismis ja katsetasid oma osavust veenivere võtmises mulaažilt.
Kolmanda töötoa õpilased valmistasid koetükkidest histoloogilisi preparaate, mikroskopeerisid neid ning tutvusid töös kasutatavate kaasaegsete seadmetega ja keeruliste töövõtetega. Samuti külastasid noored patoloogiateenistuse laborit, kuhu tavaline inimene nii lihtsalt ei pääse.
Päeva lõpus ootas kõiki soovijaid huvitav majatuur.
Jäime ekskursiooniga rahule, saime uusi teadmisi ning meie arvates võiks selliseid reise korraldada tihedamini, kuna need aitavad selgusele jõuda, mis ametiga tulevikus tegeleda tahame.

Dominika Trejer,
10.klassi õpilane