IMG 4200
15. märtsi varahommikul oli ETV hommikuprogrammis Terevisioon külas Ida-Virumaa noorte kunstiturniiri korraldaja ja Järve Gümnaasiumi kunstiõpetaja Virve Linder.
Saatejuhtide Piret Järvise ja Martin Veismani abiga viidi läbi eksperiment, mille käigus pidid eelmisel aastal kunstiturniiril auhinnalistele kohtadele tulnud noored, kelle hulgas oli ka Järve gümnaasiumi 9. klassi õpilane Lisette Liise Lilleorg, natuke enam kui pooleteise tunniga tuhandete televaatajate silme all maalima pildi selle aasta konkursi teemal "Vabana sündinud", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja innustab noori mõtisklema vabaduse olemuse üle ning siduma seda enda ning tänapäeva Eesti eluga.
terevisi
Pintslid haarasid lisaks Lisette Liisele, kes saavutas Ida-Virumaa noorte kunstiturniiril 2017 "Unistustes peitub jõud!" nooremas vanuserühmas III koha, ka sama vanuserühma võitja Cer-Lyn Luhasaar Tallinna Arte Gümnaasiumist ja vanema vanuserühma võitja Maria Bograya Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumist. Noored, kellest ükski pole õppinud kunstikoolis, said ülesandega suurepäraselt hakkama ning kolmest kaks jõudsid oma maalid saates valmis. Maria Bograya pühendas oma töö feministliku liikumise suurkujudele tänu kellele võib tema noore naisena elada vabana, otsustada ise oma elu üle ning täita oma unistusi. Cer-Lyn Luhasaare maalil oli kujutatud kosmose lõputust ning tiibu kui vabaduse sümbolit. Lisette Liise jõudis valmis küll meisterliku öise maastikumaali, kuid ei jõudnud lõpuni viimistleda töö peategelast öökulli. Tänu sellisele tulemusele võivad kunstiturniiri seekordsed osalejad olla kindlad, et 3,5 tunnise maalimisajaga suudavad nad oma ideed realiseerida.
 elisette
Peale telemaja ootas seltskonda raadiomaja, kus külastati
Raadio 4 stuudiot. Eesti Rahvusringhäälingu venekeelne raadioprogramm Raadio 4 on üks kuulatumaid venekeelseid raadioprogramme Eestis, mida kuulab iga nädal keskmiselt 150-200 tuhat inimest. Hommikuprogrammis "Великолепная четвёрка" räägiti, kuidas sündis idee korraldada reaalajas toimuv kunstivõistlus, mida on osalemine andnud noortele ning millist rolli kunst nende elus mängib. Seltskonda intervjueeris särav saatejuht Irina Satsuta, kes on ka ise pärit Kohtla-Järvelt. Peale lindistust imetleti raadiomaja katuselt avanevat imelist 360-kraadist vaadet Tallinnale.

Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2018 teemal „Vabana sündinud“ toimub Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis, kus Virve Linder samuti kunstiõpetajaks on, 6. aprillil 2018 ja on järjekorras juba neljas. Turniiri, mille eesmärgiks on anda üldhariduskoolide andekatele kunstnikele võimalus ennast proovile panna 3,5-tunnisel kunstiturniiril, raames peab valmima etteantud teemal kohapeal suuremõõtmeline akrüülmaal ja teose kaitsekõne.​ Hindamine toimub kahes vanuserühmas (7.-9. klass ja 10.-12. klass) ning võitjad valib välja professionaalne žürii.

Üritus toimub avaliku sektori ning eraettevõtete tihedas koostöös ning kunstitalente on aastast aastasse toetanud Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Kohtla-Järve linnavalitsus, Selver, Jardin lilled, Eesti Pagar, Arte kunst ja hobi, Koduekstra, Ehituse ABC, AS Farmi piimatööstus, Virumaa hostel, Charlot, Vironia kaubanduskeskus, Ideaal Kosmeetika, Polven Foods, Eesti kaevandusmuuseum, Aleks-Alla toitlustus & catering, OÜ Nursulu ning Kwintex.

Tänu fantastilistele sponsoritele ja koostööpartneritele ootab Ida-Virumaa noorte kunstiturniir sel aastal osalema 50 noort üle Eesti, kelle hulgas on ka Järve gümnaasiumi noored - soovime neile edu.

Saadet saab järelvaadata siit:
Raadio 4 intervjuud saab kuulata siit:
Virve Linder