Kiko
 
Lisaks sellele, et märtsikuu on kevadkuu, on see kuu täis tähtpäevi, mis väärivad tähelepanu:
*14. märtsil tähistasime emakeelepäeva
*21. märtsil oli rahvusvaheline luulepäev
*23. märtsil möödus 140 aastat Carl Robert Jakobsoni toimetatud ajalehe Sakala esimese numbri ilmumisest
*27. märtsil tähistame teatripäeva.
 
 
Kirjandus, teater, ajakirjandus – eesti kultuuri pärisosa, mida seob meie ilus emakeel. Seepärast polnud paremat aega kui märtsikuu 21. päev, rahvusvaheline luulepäev, et  Järve Gümnaasiumi lugemissaali kokku kutsuda kirjanduskohvik KIKO.  Selle klubi esimesed liikmed olid õpilased, kes peavad eesti keelt kalliks, hoiavad seda ning on õppeaasta jooksul keelega tegelenud intensiivsemalt ja tulemuslikumalt kui tavaline koolijüts koolitunnis. KIKO klubisse oli kutsutud 33 õpilast: emakeeleolümpiaadist osavõtjad, essee- ning  etluskonkurssidel osalenud.
 
Kirjanduskohviku külaline oli Rakvere Teatri noor näitleja Grete Jürgenson, kes rääkis oma kooliajast ja äsja alustatud näitlejateest. KIKO klubi esimene kokkusaamine kujunes mõnusaks ja meeleolukaks küsimuste-vastustega vestlusõhtuks, kus juttu jätkus kohvi- ja teetassi taga kauemaks... Meeleolu aitasid luua meie kooli noored, kes esitasid Raimond Valgre loomingut.
DSC 0864
Anastassia Igonina: Veeta üks õhtupoolik koolis, rääkida sellest, mis  meeldib, millega  tahan elus tegeleda, on imeline. KIKO raames sain vestelda noore näitlejanna Grete Jürgensoniga. Kuulasin teda väga suure huviga, kuna näitlejad, lauljad ja kõik loomingulised inimesed innustavad mind tegutsema. Sain palju teada sisseastumiskatsetest ning kuidas seal jääda iseendaks. Grete rääkis ka üldiselt näitlejate elust ja mis toimub lava taga. Ta rääkis väga siiralt ja avatult. Huvitav oli see, et ta jättis vastuste vahele väga pikad pausid, nagu annaks kuulajale võimaluse enne vastust mõelda ja keskenduda. 
Boriss Zahharov: Oli rahulik ja hea õhtupoolik. Saime süüa ja juua, muusikat kuulata ning vestelda näitlejannaga. Grete rääkis oma õpingutest ja vastas ka kuulajate küsimustele. 
Kerttu Teppe: KIKO klubisse kuuluda on uhke tunne. Saalis oli mõnus atmosfäär ja vestlus näitlejaga oli lihtne, elav ja ka humoorikas. Grete Jürgenson innustas vist kõiki lavale minema või tegema seda, millest  unistad. Ka kõige väiksemad õpilased olid põnevil ning küsisid näitlejalt vahvaid küsimusi. Õhtu oli küll pikk, kuid seda väärt!
Diana Drobot Õhtupoolik kirjanduse armastajate seas oli imeline lõdvestus eesti keele proovieksami järel, mil iga õpilane sai midagi kaasa heade mõtete panka. Noor näitlejanna Grete Jürgenson inspireeris kuulajaid oma  loomusega ning suurepäraste saavutustega. Loomeinimesena oli Grete vastamisviis ja sõnavalik samuti väga omapärane ja huvitav. Lisaks vaimutoidule pakuti maitsvaid suupisteid, muusikaelamusi ja eneseväljendusvõimalust. KIKO-sse sooviks kunagi tulla taas!  
 
Ilme Hallik, eesti keele ja kirjanduse  õpetaja
Kerttu Teppe, abiturient

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 36 külalist ja 0 liiget