Sõnad
Eelmise nädala kolmapäeva õhtul kogunesid Kohtla-Järve Kultuurikeskusesse kogu koolipere tantsulustihoidjad, sest toimus Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 52. rahvatantsupidu.
Lavale astudes oli tunne, et meie kooli rahvatantsulusti on võimalik hoida veel mitmeid aastaid, sest tantsijad ja kohale tulnud publik olid täitnud kogu kontsertsaali. 
Seekordne kontserdi-idee oli hoida tantsulusti. Neljanda klassi õpilane Kristo, kes meie koolis ei tantsi üheski tantsurühmas, soovis teada saada, mis on tantsulust ja kuidas seda hoida. Viienda ja kuuenda klassi tütarlaste tantsurühma liikmed Johanna Mai, Lotte, Airi, Gerlika, Gertrud ja Ringa aitasid kontserdil läbi tantsude selgitada Kristole tantsulusti mõistet.
tantsukas1
Kavas olevad tantsud põimusid omavahel luuleridadega ja kontserdi põhiosa lõpus saigi Kristole selgeks, et: 
"Igas tantsus peidus on oma lugu, igas tantsus peidus on tantsulust,
kui tantsukeelest saad Sa aru, siis tantsida on lausa lust!!!"
 
Ja nii ongi! Kui Sa tead, mis on tantsulust, siis saad seda ka hoida, kuid kuidas?
Vastuse sellele küsimusele andis neiduderühma tantsija ja abiturient Diana, kes meie koolis on tantsinud 12 aastat ja koos oma tantsijatest klassikaaslastega on osanud hoida meie kooli tantsulusti. 
 tantsukas
Tänavu tantsisid oma viimased tantsud meie kooli rahvatantsupeol Diana Drobot, Kerttu Teppe, Kairi Palm, Kaisa Viisitam, Anastassia Igonina ja Boriss Zahharov. Traditsiooniliselt tänati nii abiturientidest tantsijaid kui ka nende vanemaid ning tantsiti alates meie kooli esimesest rahvatantsupeost lahutamatuks osaks olnud Niina ja Alfred Raadiku tantsu „Soovide valss”. Oma tänukõnes ütles õpetaja Reet: „Selle tantsuga on saadetud eluteele tantsivaid abituriente, sellega on kodukooliga jäetud hüvasti. Jäägu see tantsusäde, mis on teie põue pugenud siin, kodukoolis, soojendama ning saatma teid kogu elu.“ 
 
Enne viimast ühistantsu ja väljamarssi tänas meie kooli direktor Anne Endjärv kohalolijaid ja peotegijaid ning lavale kutsuti kogu tantsupeo korraldusmeeskond, kel igaühel oli täita oma roll tantsupeo õnnestumisel:
1.a klassi tantsurühm ja klassijuhataja Reet Kukk
2.a klassi tantsurühm ja klassijuhataja Eha Mägi
2.b klassi tantsurühm ja klassijuhataja Ülle Peedo
3. klasside tantsurühm JÄRVE ja  õpetajad Koidu Raidma ja Halli Toommägi 
4.a klassi tantsurühm ja klassijuhataja Ülla Toomjärv
7.a klassi tantsurühm ja klassijuhataja Kaire Jõe
neidude rühm  JÄRVE NEIUD
noorte C-segarühm
 tantsukas2
Seekordse tantsupeokontserdi pealavastajad ja tantsude selgeks õpetajad olid kooli tantsuringide juhendajad Taivo Aljaste ja Vaili Viirlaid. 
Armas tantsulaps,
aitäh, et aitasid korraldada 52. rahvatantsupidu !
Jätkugu Sul ikka tantsulusti!
Säragu silmad ja rõõmus olgu meel.
 
Aitäh lapsevanemad, tänu teie toetusele on lastel laval kindel tunne. 
Täname kõiki, kes ulatasid abikäe peo korraldamisele ja andsid omapoolse panuse seekordse peo õnnestumisse. Nende sõnadega lõppeski meie kooli 52. rahvatantsupidu, oli uhke tunne koos tantsijatega lahkuda lavalt. Kohtumiseni 53. rahvatantsupeol! 
 
Minu jaoks tegi eriliseks käesoleva tantsupeo tõsiasi, et Reet Kukk usaldas sel korral rahvatantsusõle minu hoida. Kolm aastat tagasi julgesin alustada rahvatantsukoolis rahvatantsurühmadega, nüüd kolm aastat hiljem näen oma tulemusi, kuid need tulemused ei ole saavutatud üksi. Suur-suur tänu, Urve Kilk, Reet Kukk, Taivo Aljaste, et olete olnud mulle õpetajateks ja suunanäitajateks rahvatantsuteekonnal! 
Aitäh usalduse ja toetuse ja õpetuste eest!
Annan endast parima, mida suudan rahvatantsulustiga teostada.
 
Siinkohal ütleme kogu koolipere poolt AITÄH neile, keda sel päeval laval näha ei olnud, kuid andsid väga suure panuse peokorraldamisel:
 
Kohtla-Järve Kultuurikeskuse töökale kollektiivile: Svetlana Korotkova, Aleksandr Bondarenko, Jekaterina Minajeva, Maret Käiss, Mihhail Kastritski ja Jurate Kastritskaja, kes meie kooli suursündmusi aitavad korraldada ja kannavad hoolt selle eest, et kõik nende majas sujuks ning iga viimanegi pisiasi leiaks lahenduse. 
 
Meie lapsevanematele: Jurate Kastritskajale, kes tänavuse tantsupeo plakatite ja tänukirjade kujunduse teostas ning Martin Peetsalule, kes tantsupeo linti võttis. 
 
Fotoringijuhendajale Andres Mikkorile, kes koos oma fotoringiõpilastega peo piltidesse jäädvustas. Pilte saab vaadata siit!
 
Ainult koostöös kooli juhtkonna, kolleegide, lastevanemate ja lastega saavutamegi selliseid tulemusi, mis meil hinges ja südames.
Loodan, et 52. rahvatantsupeo kontserdil olev tantsupisik ja tantsulust nakatas ehk veel kedagi ja sügisel saame alustada täistuuridel. 
 
Vaili Viirlaid
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 
tantsuõpetaja
 
Veel lisalugemist kontserdil kõlanud vahepaladest: 
 
Tantsulust peidus on tantsusammudes,
kui neid lihtsalt tammud on igavad need!
Tee selgeks muusikarütm ja tantsukeel,
siis tantsulusti jätkub pikaks ajaks veel!
 
Näiteks lihtne tants Kes aias 
meid aeda kutsub kõndima, 
seal ringi lendab mesilane maias 
ja pisike puu õpetab hoolima
 
Tantsus nimega 1234567
kevadise tiigiääres selgub hüppemeister,
ja õpetliku sisuga Vingerpolka
tantsu sünnipaigaks - vist on Ameerika.
 
Kord Talitralli Reinu kohtasin ma 
ta edasi liikus vaid, mis te arvate, kuidas -  reinlendrisammuga.
Nii võimsat hoogu on selles tantsusammus
ja tantsulustile annab juurde rammu.
 
Kuid kui Vanderselle liikumas näete, 
siis ees on veel põnevamaid käike.
Neid huvitab, kuidas kulgeb Mutionu pidu
ja sinna-tänna liikumist, vaid takistab käsipidur!
Või hoopis marupolkaga, saavad alles pidama.
 
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 250 külalist ja 0 liiget