DSC00295
 
 
 
 
 
 
 
Küll suur on minu isamaa
ja suur on minu rahvas:
ta üle kõige ilmamaa
mul üle kõige armas.
Küll väike on minu isamaa
ja väike on minu rahvas:
ja siiski üle ilmamaa
mul üle kõige armas....
(Juhan Liiv)
 
 
 
„Kuulutan meie kooli algklasside õpilaste 3.laulupeo, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevale, avatuks.” Nii algas meie kooli järjekordne laulupidu, mis toimub iga viie aasta järel.
 
lp1
3. pidu juhtisid 11. klassi õpilased Evelin Lass ja Jürmo Rooma.
Ja nii nagu laulupidudele kohane, kõlas marsimuusika ja koorid marssisid reipal sammul aulasse. Ikka koori logo ja dirigent ees, lauljad järel.
Sellel peol esines 1.a klassi koor, koori juhatas Mikk-Martten Mikita, 1.b klassi koor ja Kamilla Švets, 2.a ja Laura Volkova, 2.b ja German Riimast, 3.a ja Simona Fetka, 3.b ja Alex Rohesalu, mudilas- ja poistekoor, lasteaedade „Buratino”, „Lepatriinu” ja „Kirju-Mirju” ühendkoor ja nende dirigent Frederico Kaljumäe. 
Ühislaule juhatasid suured dirigendid ehk õpetajad Maarika Kaalep, Anne Endjärv, Ivi Puksing ja Aadu Kukk. Tavaliselt peab laulupeol peokõne president, meil oli see au antud seekord kooli vilistlasele ja ajalooõpetajale Kaire Jõele.
„Kas tead, et ta näeb kõiki Su päevi, Sinu tegemisi ja tegematajätmisi? Kas tead, et ta kuuleb kõiki Su sõnu? Olgu ilusad, soojad, armsad, koledad. Kas tead, et ta tunneb kõiki Su tundeid? Su rõõmu, nukrust, armastust, viha, hellust, ükskõiksust, hoolivust, hoolimatust. Kas tead, et ta mitte kunagi ei küsi, kuidas Sul täna läka? Mida mõtled? Mida soovid? Ta teab seda ilma küsimatagi.
Kes ta siis on see salapärane tema?
Kas see on ema?
Oo, ei! Ema ju ikka küsib, kuis läka?
Mis teevad sõbrad, kuis käitus õps?
Kas on see isa?
Nalja teed või? Paps alati piinab,
et kas ma sain kiita,
kas lahutada arvusid oskan ja liita?
Kas jõudsin ma Pontuga õue ja trenni,
kas dollarit vajan või aitab ka pennist?
Ega see ometi õpetaja ole?
Ole nüüd rahulik, see oleks vast kole!
No kes ta siis on?
Ta pole Su ema, ei ole Su isa, ka vanaema ja tädi ta pole. Samuti vanaisa ega onu. Ometi peab ta Sind oma lapseks. Oled Sa väike või juba päris suur, ikka mõtleb ta Sinust kui oma pojast või tütrest. Ta hoiab silma peal Sinu tegudel, hoiab Sulle pöialt Su elu olulistel hetkedel, on tõeliselt õnnelik, kui Sul läheb hästi, kurvastab koos Sinuga, kui Sul tuleb ette ebaõnnestumisi ja on piiritult uhke Sinu üle, kui Sa jälle end jalule sead ja eluvõitluses võitjana sammud. Teda on Sul ainult üks ja teda asendada ei saa mitte millegagi. Ole Sa kaugel või lähedal, ikka on tema oma kindlal kohal. See on meie kodumaa. See pisike, kuid imearmas Eesti, kes oma sünnipäeva peab."
Ja laulupidu algaski. Laulud vaheldusid vahetekstidega. Noored dirigendid olid julged ja juhtisid oma koore vapralt. Lauljad aga jälgisid oma koorijuhti üksisilmi. Mõni laul kõlas valjemini, mõni vaiksemalt, ühendkooride laulud aga päris reipalt.
Ja oligi käes tänamise aeg.
lp3
Direktor tänas ja pidas meeles väikese kingitusega iga klassi tublimat õpilast.
1.A Mikk-Martten Mikita
1.B Emilija Tšernossitova
2.A Rasmus Teppe
2.B Evelina Agruzova
3.A Simona Fetka
3.B Alex Rohesalu
lasteaed Buratino   Mariliis Oro
lasteaed Kirju-Mirju   Mailin Murunit
lasteaed Lepatriinu   Annika Grossthal
Kooli hoolekogu esimees Eduard Odinets andis üle kingitused peol osalenud kooridele. 
Autasustati ka kõige tublimaid vanapaberi kogujaid.
  1.A klass     Kirsika  Pugatšov, Kristin Juuram
  1.B klass     Artur Slizov
  2.A klass     Rico Sildnik, Mei Lee Laur
  2.B klass     Arina Avakyan, German  Riimast
  3.A klass     Leila Avakjan, Nojus  Kastritski
  3.B klass     Ellen  Sala, Polina  Igonina
Peo lõppedes tänati kõiki dirigente ja abilisi, kes olid abiks laulupeo korraldamisel ja läbiviimisel.
Me armastame Eestimaad,
sest see on meie isamaa.
Hoidma teda peame me,
ta on ju meie ainuke.
DSC00336
Järgnes reibas väljamarss, et taas viie aasta pärast laulda üheskoos.
Tänan vilistlast Andres Mikkorit, kes meie laulupeost kaunid fotod tegi, Bruno Uustalut, kes jäädvustas meie peo filmilindile.
Meie algklasside õpilaste 3.laulupidu võis jälgida teleprogrammis LITES.
 
Reet Kukk
Algklasside õppetooli juht
 
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 214 külalist ja 0 liiget