Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesinduse poolt korraldatud maakondlik õpilassündmus MOEDEMM möödus käesoleval aastal neutraalselt ja naturaalselt.
Fotoring DSC00271
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilasesindus korraldas 19. aprillil 2018 oma koolis juba kuuendat aastat järjest maakondliku õpilassündmust MOEDEMM, mis on suunatud Ida-Virumaa koolides õppivatele noortele, et luua võimalus omaloomingu tutvustamiseks ning koolidevaheliseks koostööks. Jätkuvalt oli MOEDEMMi märksõnaks taaskasutus, kuid sel aastal lähtuti rõivakollektsiooni disainimisel teemast „Neutraalne ja naturaalne”, mis on inspireeritud Eesti loodusest. Eesti 100. sünnipäevast inspireerituna valmis viltimistehnikas 100 SÕLGE, mida eksponeeriti sõlevaibana moeetendusel ning iga osaleja sai endale sealt valida meeneks meelepärasema sõle.

Seekordsel Moedemmil osalesid:

Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi ÕE kollektsioon: “Puuviljavaagen”
Mäetaguse Põhikool:  “Villapallid”
Iisaku Gümnaasium: „Universum oksades“
Kohtla- Järve Järve Gümnaasium 1 rühm:  “Soojalembene”
Jõhvi Gümnaasium: “Olen naine”
Ida- Viru Kutsehariduskeskus juuksurite eriala tudengid: “Loovus on rikkus”
Kohtla- Järve Järve Gümnaasium 2 rühm: „Naturaalsest korduvkasutuseni“

Modemm 2018 toimunud moeetenduse korraldusest tegime lühikese ülevaate Ettevõtliku kooli inspitatsioonipessa
Kiire ülevaate kohapeal toimunust näed ÕE president Diana tehtud otseülekandest:
Fotoring DSC00302

Ja toimunust kiire ülevaade veel alljärgnevalt, kes kohal olid:
ÕE sekretär ja Moedemmi 2018 tervikpildilahendaja Kerttu Teppe kirjutab:
Moedemm 2018 “Neutraalne ja naturaalne” on nüüd möödas. Sündmus oli vinge ning osalejad jäid rahule. Suure ürituse korraldamine on keeruline protsess, kuid oleme sellega iga aasta hakkama saanud!
Mis oli Moedemmil see aasta teistmoodi?
Sel korral oli aula kaunistatud, ilma meie sinise vaibata, naturaalselt kasepakkude ning kase- ja pajuokstega. Kohvilauale valmistasime ise magusaampse: Kass Arturi kooke ja kukekomme. Ka auhinnad olid magusalt naturaalsed - igale osaleja meeskonnale puuviljakorv.
Esimest korda osales Moedemmi žüriiliikmena Moedemmi idee autor ja algataja, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi vilistlane Jane Skripitsõna. Jane on iga aasta meile kaasa elanud, kuid see aasta palusime ta žüriiks. Jane oli kohe nõus ning oli väga liigutatud, et tema esimene Modemm on kasvanud aina edasi.
Esimest korda oli võistlustules ka ÕE kollektsioon, mida viimase minutini viimistleti.
Südamlikuks tegi Moedemmi see, et iga osaleja sai valida Eesti 100 juubelile pühendatud sõleseinalt endale vilditud sõle meenutuseks. Siinkohal täname väga meeldiva koostöö eest meie kooli käsitööõpetajat Inna Tolsat ja 4.-8. klasside tütarlapsi, kes tööõpetuse tunnis aitasid kaasa meie idee teostumisele. Ning Moedemmi hommikupoolses töötoas Villa võlu, andsime oma sõlevaibale veel viimase lihvi. Kuidas see kõik toimus, vaata siit.
Moedemm on saanud traditsiooniks ja meie Dianaga hoiame pöialt, et Modemm jätkuks ka pärast meie gümnaasiumitee lõppu.
Järgmiseks aastaks soovitan uutel korraldajatel mõelda läbi iga pisike detail ning õppida nägema ürituse tervikpilti. Iga meeskonna liige peab täpselt teadma oma ülesannet, et ettevalmistused ja sündmused sujuksid.

moedemm2
 Ja selle aastane võitjatiimi, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium kollektsioon“Soojalembene”, disainer Kairi Palm kirjutab järgnevalt:
 19. aprilli õhtupoolikul oli koolimajja kogunenud palju moehuvilisi, kes oma originaalsete ideedega täitsid aula atmosfääri täiesti omamoodi auraga. Tunda oli hoolikalt istehtu lõhna, sest kasutatud oli palju naturaalseid materjale kui ka sünteetilisi materjale selleks, et hoida loodust. Mõlemad nii rõivaste loojad kui ka nende kandjad olid enne lavale astumist närvis, sest sellistest moeüritustest ei saa just väga tihti osa võtta. Vaadati, kas riided on ikka sirged ja korras, kontrolliti IVKHK Jõhvi õppekoha juuksurieriala õpilaste imelisi soenguid, mis pähe oli tehtud ja nii mõnigi viskas nalja, et poodiumil oleks lõbusam kõndida. Minu peas oli ainult üks mõte: „Miks ma seon ennast nende üritustega, mis tekitavad minus kõige rohkem hirmu?“ Pealtnäha meeldiv ja sõbralik koosolemine, aga nagu ikka enne esinemist…. Siit ka mõte, et tasub ennast proovile panna ja riskida, kunagi ei tea, milleks riskides saadud kogemus vajalik on. Idee võtta osa Modemmist sündis ilmselt sellest, et olen juba varasemalt Modemmil osalenud, siis küll olid mu kogemused õmblustöös kesisemad ja disainimisoskus algeline. Nüüd, aga kui olen lõpetamas kooli ja mu tulevikueriala võib seotud olla just moe ja disainiga, haarasin võimalusest kinni, et ennast proovile panna ja olen tulemusega rahul. Modemm andis mulle julgust oma unistuste poole pürgida. Kollektsiooniks sain inspiratsiooni nendest samadest sõnadest: naturaalne ja neutraalne ning sellest, et külm talv oli suunanud mind armastama sooja. Naturaalsed materjalid tunduvad keha vastu soojad, meie oleme põhjamaainimesed ja pigem tihti külmas, need kaks faktorit ühendades lõin kollektsiooni „Soojalembene“ sest seda me kõik tegelikult oleme. Inimesed, kes otsivad sooja nii kehale kui ka hingele.

Moedemm 2018 moeshow on küll peetud, kuid Moedemmi töötoas “Villa võlu” Skype otsetervituses EKA õppejõu Piret Mägi poolt teatavaks tehtud auhinnareis toimub järgmisel nädalal. Ja siis kajastub kogu Moedemm 2018 sõnas, pildis ja videos. Hoia pilk peal meie Cooli lehel ja kooli Facebooki  lehel.

Vaili Viirlaid
Huvijuht