ettevotlikkool1
Eelmisel õppeaastal toimunud konverents "Draama ühendab inimesi: kool ja kogukond"  oli meie kooli ja kogukonna jaoks väga suure väärtusega koostöökogemus Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga. Kolme aasta pikkusest koostööst tekkinud usaldus üksteise tegemiste suhtes, lõi soodsa pinnase, et korraldada kogukonda ühendavat, mitmekultuurilist ja rahvusvahelist sündmust Kohtla-Järvel. Soov jagada kogetut ka laiemalt, esitasime oma loo üle-eestilise “Ettevõtliku kooli” edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“. Eile toimus Paides Haridusfestival 2018 ning edulugude finaalis selgus publiku ja žürii kombineeritud arvamuse tulemusena, et oleme kategoorias “Parim koostöö partneriga” I koha väärilised. 
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi eduloo esitlusmeeskonna moodustasid Alex Rohesalu, Lotte Teppe, Karel-Jan Bogens, Angelika Hainatskaja, Siim Pärss, Kermo-Sten Bertram, Alex Ott.   
Aitäh noored, et olite nõus meeskonnana panustama meie kooli eduloo esitlusse, väärtustades eelmisel õppeaastal koolipere korraldusmeeskonna, koostööpartnerite  ja meie vilistlaste Diana Droboti ja Triinu Teppe meeskondade tegemisi. 
 
Eelmise aasta konverentsi korraldusmeeskonna õpilastepoolne ja Noortekonverentsi meeskonnajuht ja meie vilistlase Diana Drobot   mõtted ja märksõnad 9.-11. novembril 2017 toimunu kohta: 
• Enda kogukonna tundmine, hindamine ja austamine. 
Me kõik oleme erinevad, erineva kultuurilise, keelelise ja kogemuste taustaga. Meil on palju teineteiselt õppida ning seda peab hindama tavaelus. Konverentsi viimane päev pani sügavalt mõtlema ja tundma IGA keele vajadust ja väärtust ühiskonnas. 
• Avades end avanevad sulle teised teed, inimesed - sa näed suuremat pilti. 
Vastavat paralleeli võib viia meie ühiskonnaga, milles igaüks on kui organismi lüli. Organism aga on miski ühine, mis töötab kōikide osade panusel ja teineteise toetamisel. 
• “Noor” ei ole number ja “teater” ei ole vaid kõrgklassilik antiikkunst.
Teater ja eneseväljendus on kui elukestva õppe suur osa. See on elu, tunded ja maitse. 
 
Eelmise õppeaasta õpilaste, õpetajate ja käesoleva aasta esitlusmeeskonna julgus, tegutsemistahe ja eneseusk viiski tulemuseni, mille üle saame kogu kooliperega uhked olla, sest sündis see lugu ju kogu koolipere ja koostööpartnerite koostööst.
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi koolipere tänab veelkord Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat, kes andis meile ja meie kogukonnale võimaluse end teostada  rahvusvahelise sündmuse valguses. 
 
Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi huvijuht koos endiste ja praeguste õpilasesinduse ja aktiivsete õpilastega tänab kooli juhtkonda ja kõikki koolitöötajaid ja vilistlasi toetava suhtumise eest. Teie kõigi usaldus tiivustab meid veel ettevõtlikumalt tegutsema. Aitäh!
 
Haridusfestivalil toimunu kohta vaata pilte siit:
Ülevaadet edulugudest vaata siit.
Palju õnne ka teistele finalistidele ja eriti suur rõõm oli sellest, kui Kiviõli 1. Keskkool saavutas sündmusega “Loomefest” kategoorias “Heategu kogukonnale” I koha ja Kohtla-Järve lasteaed “Kirju-Mirju” projekt „Minu kodu Kohtla-Järve” tunnistati kategoorias “Ettevõtlik lasteaed”  II koha vääriliseks. 
Ja siinkohal suur tunnustus IVEK meeskonnale, kes on haridusprogrammi Ettevõtlik kool  haridusasutuste jaoks nii võimalusterohkeks kujundanud.  
 
 
 
Vaili Viirlaid
Huvijuht
Haridusprogramm Ettevõtlik kool 
koordinaator
 

Juhtkond tunnustab

Leia meid

Meil on lehel 73 külalist ja 0 liiget