geograafia

8. novembril külastasid meie kooli Tartu Ülikooli noored geograafid. Üliõpilased õpetasid lastele nippe ringreiside paremaks organiseerimiseks ning tutvustasid äppe, mis reisimise lihtsamaks muudavad. Rakenduse abil saad juba teel olles endale valida sobiva päevaprae sobivas restoranis. Säästab kindlasti aega!

Veel andsid noored ülevaate, kuidas tänapäeval töötab mobiilne positsioneerimine ning millised tingimused peavad olema täidetud, et GPS telefonis töötaks. Saime ka ülevaate, milliseid geograafia harusid saab Tartus õppida ning kuhu geograafia lõpetanud tööle lähevad. Üks populaarsemaid valdkondi on andmetöötlus ning ebapopulaarsemaid õpetajaamet. Aastatel 2002-2009 geograafiat õppima läinud üliõpilastest on õpetajaameti valinud ainult kolm!
Vast kõige mõtlemapanevam oli allalaetavate äppide teema. Enamus meist ei viitsi eriti lugeda, millele täpselt me rakendust alla laadides nõusoleku anname. Näiteks Twitter soovib ligipääsu piltidele/sõnumitele telefonis. See tähendab, et kui keegi peaks sisse murdma sinu Twitteri kontole, saab ta automaatselt ligi ka sinu piltidele ning sõnumitele, mida telefonis hoiad. Igaüks peab tõsiselt mõtlema, millist materjali ta telefonis hoiab ning et kurjades kätes seda materjali sinu vastu kasutada ei saaks.

Merli Palmik

Juhtkond tunnustab