etluspolvas
Laupäeva varahommikul kell 7.15,  kui iga normaalne lõppenud nädalast räsitud kooliõpilane rahulikult külge keeras, startisime meie Põlva poole, kus toimus etluskonkurss. Konkursiks olid kõik osalejad pikalt valmistunud ja tekstid valiti just sellised, mis etlejat kõnetasid ning vastasid teemale “Tahan Sulle öelda…”  Meie koolist osales kuus õpilast: Marie Lisette Prits, Rebecca Lindus, Lotte Teppe, Rasmus Pau, Liis Teppe ja Elizabeth Veri.
Minule  oli selline kogemus esmakordne, kuid nii mõnelegi meie õpilastest oli see  juba mitmes aasta  Põlva etluskonkursil osaleda. Sealne õhkkond oli väga soe ja südamlik ning kordagi ei tekkinud tunnet,  nagu oleks tegemist võistlusega. Žürii koosnes neljast pädevast liikmest. Vaatamata toetavavale publikule, oli ka meil, gümnaasiumi vanuseklassis esinejatel, terve aja väike närv sees, kuigi  esinemiseni oli  pikalt aega. Konkursile oli väga oodatud omalooming, mida sel aastal olevat võrreldes eelmistega kohe eriti palju,  ja tuleb tõdeda, et nii mõnigi omaloominguline proosapala või luuletus oli mõjuvam kui mõne tuntud kirjaniku poolt loodud teos. Võitjalgi olid mõlemad tekstid enda loodud ja panid vaikuses kõrvu kikitama terve saali. Eriilmelisi lugusid kuulis igas vanuseklassis, valikud olid väga huvitavad ja omanäolised, mis mind kui esmakülastajat üllatasid, sest isegi kõige pisemad olid valinud pika ja keeruka teksti. Eelnevate esinejate fantastiliste tekstide tõttu tekkinud kahtlustest ja närvist olenemata läks kõigil siiski hästi. Meie koolil õnnestus saada gümnaasiumi vanuseastmes  3. koht ning jätkuvalt tõestab Kohtla- Järve Järve Gümnaasiumi noorte etlejate kõrge tase, et meie koolis on etlemine olulisel kohal. Loomulikult saavad sellised tegemised toimuda vaid õpilaste oma suure esinemissoovi tõttu ning eesmärgiga teistele oma leitud tekste tutvustada. Õpilasi etlemisest teavitada, valitud tekste lihvida ja etlemise motivatsiooni õpilastes kasvatada on aidanud meie suurepärased juhendajad Maie Jõemaa, Ülla Toomjärv, Ülle Piperal ja Ilme Hallik.
Kohtla- Järve Järve gümnaasiumisse  tulles olin etlemisega kokku puutunud väga põgusalt. Nüüd juba julgen seda soovitada kõigile, sest see annab võimaluse leida uusi külgi iseendas, avada uksi kaugemale ning kasvatada endas juba varem olemas olnud iseloomuomadusi. 
 
Tulemused:
• Elizabeth Veri, 11.kl õpilane , saavutas III koha (juhendaja Ilme Hallik)
 
 
Elizabeth Veri,
vabariiklikust konkursist osavõtja

Leia meid

Meil on lehel 64 külalist ja 0 liiget